Սիդնեյցին իր տան բակում հայտնաբերել է ավելի քան 100 թունավոր օձերի բույն։ Այս մասին հայտնում է 9News հեռուստաալիքը։
Նրա խոսքով, Reptile Relocation կազմակերպության օձ որսողները Սիդնեյի արեւմտյան շրջանի բնակելի շենքերից մեկի բակում՝ Horsley Park-ի տարածքում, բռնել են 102 կարմիր փորով սեւ օձ։ Օձերն իրենց տունն են դարձրել տապալված տերևներն և թեփի կույտերը և անհայտ մնացել այնքան ժամանակ, մինչև որ նրանից մեկը կծել է սեփականատիրոջ շանը:
Ինչպես նշել է Reptile Relocation-ի տնօրեն Քորի Կերևարոն, «այնքան շատ օձեր կային, որ որսորդներին անհրաժեշտ էր տան տերերի և նրանց հարևանների օգնությունը՝ բոլորին հավաքելու համար»: «Մեզնից ընդհանուր առմամբ երեք ժամ պահանջվեց այդ ամենը դասավորելու համար», - ասաց նա՝ հավելելով, որ հայտնաբերված օձերի բույնը երբևէ հայտնաբերված ամենամեծն էր Սիդնեյում:
Ավստրալիայի թանգարանի գիտության բաժինը նշել է, որ այս տեսակի օձերը բազմացման սեզոնի ընթացքում կարող են հավաքվել փոքր խմբերով (սովորաբար ոչ ավելի, քան վեց առանձնյակ):

Житель Сиднея обнаружил у себя на заднем дворе гнездо, в котором находилось более 100 ядовитых змей. Об этом сообщает телеканал 9News.
По его данным, ловцы змей из организации Reptile Relocation поймали 102 краснобрюхих черных аспида во дворе одного из жилых домов на западе Сиднея, в районе Хорсли-парк. Змеи обосновались в куче опавшей листвы и опилок и оставались незамеченными, пока одна из них не укусила собаку владельца недвижимости.
Как отметил директор Reptile Relocation Кори Кереваро, «змей было так много, что охотникам понадобилась помощь хозяев дома и их соседей, чтобы собрать их всех». «Нам потребовалось в общей сложности три часа, чтобы разобраться со всем этим", - сказал он, добавив, что найденное гнездо змей является самым крупным из когда-либо обнаруженных в Сиднее. «Мы не знаем случаев, когда ловцы находили такое большое количество краснобрюхих черных аспидов в одном месте», - заключил Кереваро.
В научном отделе Австралийского музея отметили, что змеи этого вида могут собираться в небольшие группы в период выведения потомства (обычно не больше шести особей ).