Աշխատանքային այցով Բելգիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 7-ին հանդիպել է Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Վալերի Դե Բուի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ–ից։
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր` անդրադարձ կատարելով նաեւ ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների խորացման բազմակողմ օրակարգին եւ Հայաստանի ժողովրդավարական բարեփոխումների թեմային:
DAV_7254.JPG (2.72 MB)
Ալեն Սիմոնյանը Բելգիայի Սենատի նախագահին է ներկայացրել Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը եւ դրա իրագործմամբ տարածաշրջանի երկրների համար ընձեռվող նոր հնարավորությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների խնդրին ու տարածաշրջանային հետաքրքրության այլ հարցերի:

The delegation led by Armenian National Assembly (NA) speaker Alen Simonyan, being on a working visit to Belgium, on Friday met with the speaker of the Belgian Senate, Valerie De Bue, the NA informs.
During the meeting, the parties discussed various matters regarding interparliamentary cooperation, and reflected on the multilateral agenda for deepening Armenia-EU relations and the democratic reforms in Armenia.
Also, Alen Simonyan presented to the speaker of the Belgian Senate the Crossroads of Peace project initiated by the Armenian government and the new opportunities its implementation will give for the countries of the region.
The interlocutors reflected also on the Armenian captives being held in Azerbaijan and several other matters of regional interest.