Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը կոչ է արել հետաքննել Քերման նահանգում տեղի ունեցած վթարը, որի հետեւանքով 6 աշակերտուհի մահացել է, եւս 27-ը՝ վիրավորվել, տեղեկացրել է Mehr-ը։
Հինգշաբթի Իրանի հարավային Քերման նահանգում աշակերտուհիներ տեղափոխող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել։ Զոհվել է 6 աշակերտուհի, եւս 27-ը վիրավորվել է։
Ուրբաթ օրվա ուղերձում Փեզեշքիանն ընդգծել է վթարի հետաքննության անհրաժեշտությունը՝ հետագայում նմանատիպ միջադեպերը կանխելու համար։
Իրանի նախագահն ասել է, որ խորապես ցավում է միջադեպի համար, եւ ցավակցություն է հայտնել զոհվածների ընտանիքներին։ Նա նաեւ աղոթել է տուժածների շուտափույթ ապաքինման համար։

Президент Ирана Масуд Пезешкиан призвал провести расследование аварии автобуса в провинции Керман, в результате которой погибли шесть школьниц и еще 27 получили ранения, сообщает Mehr.
Автобус, перевозивший школьниц, разбился в четверг в южной иранской провинции Керман. Шесть школьниц погибли, еще 27 получили ранения.
В своем обращении в пятницу Пезешкиан подчеркнул необходимость расследования ДТП, чтобы предотвратить подобные инциденты в будущем.
Президент Ирана сказал, что был глубоко опечален известием об инциденте, и выразил соболезнования семьям погибших. Он также помолился за скорейшее выздоровление пострадавших.