Փետրվարի 10-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը: Այն վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Քննարկվել են ԱԺ ութերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և փետրվարի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Մինչ նախագծերի հաստատվելը` ֆինանսավարկային և բյուջետայի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանի առաջարկով հերթական նիստերի օրակարգ չի ընդգրկվել Կառավարության հեղինակած «Պետական վերհսկողական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և կից օրինագծերի փաթեթը, իսկ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանի առաջարկով` պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և կից օրինագծերի փաթեթը:
Սահմանվել են հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունն ու տևողությունը:
Փետրվարի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 8 հարց:
Փոփոխություններ և լրացումներ են կատարվել Ազգային ժողովի խորհրդի 2017 և 2021 թվականների որոշումներում:
ԱԺ խորհրդի համապատասխան որոշման մեջ լրացմամբ նախատեսվում է ստեղծել Հայաստան-Սաուդյան Արաբիա բարեկամական խումբ:

10 февраля состоялось заседание Совета НС, которое вел председатель НС Ален Симонян.
Обсуждены проекты внесения дополнений в повестку дня девятой сессии НС восьмого созыва и повестку созываемых 11 февраля очередных заседаний. До утверждения проектов законопроекты правительства о внесении изменений в закон «О государственной контрольной службе» и пакет смежных проектов не были включены в повестку дня очередных заседаний по предложению председателя Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Ц.Варданян, а пакет проектов депутата Айка Саргсяна о внесении поправок в Налоговый кодекс РА и смежные законопроекты не был включен в повестку дня очередных заседаний по предложению председателя Постоянной комиссии по труду и социальным вопросам Э.Тигранян.
Определены очередность и продолжительность обсуждения вопросов повестки очередных заседаний. Проект повестки дня созываемых 11 февраля очередных заседаний включает 8 вопросов.
Внесены изменения и дополнения в решения Совета НС 2017 и 2021 гг. Дополнением в соответствующее решение Совета НС намечается создание группы дружбы Армения-Саудовская Аравия.