Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը նամակներ է հղել Իսլամական հեղափոխության առաջնորդ այաթոլլա Սեյյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին, հայտնում է Mehr-ը։
Ինչպես հաղորդում են իրանական լրատվամիջոցները, Ալիևն իր ուղերձներում շնորհավորել է Իրանի ղեկավարներին Ազգային տոնի առթիվ։
«Ադրբեջանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև հարաբերություններն ամրապնդվում են մեր ժողովուրդների կամքով, որոնք դարեր շարունակ ապրել են բարեկամության և բարիդրացիության մեջ և ունեն ընդհանուր հոգևոր արժեքներ»,- ասել է Ալիևը։
«Մենք հատկապես կարևորում ենք մեր միջպետական ​​հարաբերությունների զարգացումը և այդ սկզբունքների հիման վրա մեր համագործակցության ընդլայնումը»,- հավելել է նա։
«Կարծում եմ, որ Ադրբեջանի Հանրապետության և Իրանի միջև հարաբերությունները կզարգանան փոխադարձ հարգանքի և բարիդրացիության հիման վրա՝ մեր կառավարությունների և ժողովուրդների շահերին համապատասխան և կծառայեն տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը», - գրել է Ադրբեջանի նախագահը։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил письма лидеру Исламской революции аятолле Сейеду Али Хаменеи и президенту Ирана Масуду Пезешкиану, передает Mehr.
Как передает иранское СМИ, в своих посланиях Алиев поздравил лидеров Ирана с Национальным праздником.
«Отношения между Азербайджанской Республикой и Исламской Республикой Иран укрепляются по воле наших народов, которые веками живут в дружбе и добрососедстве и имеют общие духовные ценности», - заявил Алиев.
«Мы придаем особое значение развитию наших межгосударственных отношений и расширению нашего сотрудничества на основе этих принципов», - добавил он.
«Верю, что отношения между Азербайджанской Республикой и Ираном будут развиваться на основе взаимного уважения и добрососедства, в соответствии с интересами наших правительств и народов, и послужат укреплению стабильности и безопасности в регионе», - написал президент Азербайджана.