Թուրքական ոստիկանությունը երեքշաբթի ձերբակալել է 10 բարձրաստիճան պաշտոնյայի՝ Ստամբուլի ընդդիմադիր շրջանային քաղաքապետարաններից՝ քուրդ զինյալների հետ նրանց ենթադրյալ կապերի համար, հայտնում է թուրքական Anadolu գործակալությունը։
Մասնավորապես, ձերբակալվել են Քարթալի եւ Աթաշեհիրի փոխքաղաքապետերը, ինչպես նաև մունիցիպալ շրջանների խորհուրդների ութ անդամներ։ Նրանք բոլորը պատկանում են Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր կուսակցությանը՝ Ժողովրդական հանրապետական ​​կուսակցությանը:
Կասկածյալները մեղադրվում են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցությանն (PKK) առնչվող անձանց մունիցիպալ պաշտոններում նշանակելու մեջ՝ թույլ տալով խմբին ներթափանցել տեղական իշխանություն, հաղորդում է Anadolu-ն:

Turkish police on Tuesday detained 10 high-ranking officials from Istanbul's opposition district municipalities over their alleged ties to Kurdish militants, Anadolu reported.
In particular, the deputy mayors of Kartal and Ataşehir, as well as eight members of the districts' municipal councils, were detained. They all belong to the Republican People's Party (CHP), Turkey's main opposition party.
The suspects are accused of appointing individuals allegedly affiliated with the Kurdistan Workers' Party (PKK) to municipal positions, allowing the group to infiltrate local government, Anadolu reported.