ՀՀ-ԵՄ մուտքի վիզաների ազատականացման երկխոսության համատեքստում մեկնարկել են գործողությունների ծրագրի մշակման նախապատրաստական աշխատանքները։ Հայաստանն ընդունել է Եվրոպական միության պատվիրակության փորձագիտական առաքելությանը։
ՆԳՆ Միգրացիայի եւ քաղաքացիության ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ պատվիրակության կազմում էին Եվրոպական հանձնաժողովի Միգրացիայի և Ներքին գործերի գլխավոր տնօրինության, Հարևանության ընդլայնման բանակցությունների Գլխավոր տնօրինության, Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության, ՖՐՈՆՏԵՔՍԻ ներկայացուցիչները։
Օրակարգում առանցքային է Ներքին գործերի նախարարության, Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության գործառույթների ներկայացումը։
Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության գլխամասային գրասենյակում ՆԳՆ ՄՔԾ պետ Նելլի Դավթյանի հետ հանդիպման ընթացքում պատվիրակությանը ներկայացվել են կենտրոնացված տպագրության գործընթացները։

Preparatory work on the development of an action plan has begun in the context of the Armenia-European Union (EU) visa liberalization dialogue.
Armenia has received an expert mission of the EU delegation, the Migration and Citizenship Service of the Ministry of Internal Affairs of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
The key item on the agenda is the presentation of the functions of the Ministry of Internal Affairs and its Migration and Citizenship Service.
During a meeting with the head of the Migration and Citizenship Service, Nelli Davtyan, at the headquarters of the service, the EU delegation was presented with centralized printing processes.