Մայրաքաղաքը կոլապսի մեջ է, ողջ քաղաքը խցանված է: Երեւանում այս պահին ձյան առատ տեղումները շարունակվում են, քաղաքացիները ահազանգում են, որ մնում են կանգառներում, քանի որ ավտոբուսները նույնպես նորմալ չեն աշխատում ձմեռային անվադողեր չունենալու պատճառով:
Ավելի վաղ Երեւանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հայտնել էր, որ ավտոբուսները չեն կարողանում դուրս գալ երթուղի ձմեռային անվադողեր չունենալու եւ ձյունը չմաքրելու պատճառով:
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Կարմեն Մարտիրոսյանն էլ ահազանգում է. «34 համարի ավտոբուսի վարորդը Բարեկամության մոտ հայտարարում է` Դավթաշեն չեմ կարա հասնեմ, իջեք»:

Snowfall continues in Yerevan, causing the entire city to stand in traffic jams. Citizens report that they stand for hours at bus stops waiting for transportation.
Earlier, former Yerevan Mayor Hayk Marutyan said that buses do not go on the route due to the lack of winter tires and because the roads are not cleared of snow.
One of the Facebook users, Carmen Martirosyan, posted a video showing the driver of bus no. 34 bus driver drops off passengers at Barekamutyun metro station, saying that he cannot go further to Davitashen.