Որոշ ժամանակ առաջ ազդանշան է ստացվել Բաթ Յամ քաղաքի ավտոկայանատեղիում ավտոբուսում պայթյունի և հրդեհի մասին, հայտնում է «Այսօր Իսրայելում» պորտալը։
Քաղաքի քաղաքապետ Զվիկա Բրոտը հայտարարել է, որ երեք պայթյուն է տեղի ունեցել՝ քաղաքում կայանված երեք ավտոբուսներում տեղադրված լիցքերի գործադրմամբ։
«Միաժամանակ նմանատիպ լիցքեր են հայտնաբերվել Հոլոնի ավտոկայանատեղերում։ «Բարեբախտաբար, տուժածներ չկան»,- նշել է նա։
Ոստիկանությունում ենթադրում են, որ պայթուցիկ սարքերը գործի են դրվել ժամանակից շուտ, դրանք պետք է պայթեին հաջորդ օրը։ Եթե դա տեղի ունենար, մարդկանց զանգվածային սպանություններն անխուսափելի կլինեին։

Некоторое время назад поступил сигнал о взрыве и пожаре в автобусе на парковке в Бат-Яме, сообщает «Сегодня в Израиле».
Мэр города Цвика Брот заявил, что это были три взрыва, вызванные зарядами, размещенными в трех автобусах, находившихся на стоянках в городе.
«Одновременно похожие заряды были найдены на парковках в Холоне. К счастью, пострадавших нет», - отметил он.
Полиция предполагает, что взрывные устройства сработали раньше времени, они должны были взорваться завтра. Если бы это произошло, то массовая гибель людей была бы неизбежной.