Լոնդոնում եվրոպացի առաջնորդների գագաթնաժողովից հետո Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը հայտարարել է, որ Ուկրաինայում խաղաղություն հաստատելու ցանկացած վերջնական գործարք պետք է ներառի նաև Ռուսաստանը, գրում է The Guardian-ը։
Ընդ որում, ըստ նրա, Ռուսաստանը չպետք է թելադրի այն երաշխիքները, որոնք կարող են առաջարկվել Ուկրաինային՝ «հաշվի առնելով նախկինում Ռուսաստանի խախտումների պատմությունը»։
«Սա հենց այն իրավիճակն է, որից, կարծում եմ, այս անգամ պետք է խուսափել, ուստի մենք գնում ենք այդ ճանապարհով»,- ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ մարտի 2-ին, Լոնդոնում տեղի ունեցավ եվրոպացի առաջնորդների գագաթնաժողովը՝ Ուկրաինայի և ԱՄՆ-ի նախագահների տապալված բանակցություններից հետո։

After the summit of European leaders in London, UK Prime Minister Keir Starmer said that any final deal to bring peace to Ukraine must also include Russia, reports The Guardian.
At the same time, however, according to him, Russia should not dictate the guarantees that can be offered to Ukraine.
This is exactly the situation that he believes needs to be avoided this time, so they are going that way, Starmer added.
A summit of European leaders took place in London Sunday—following the failed talks between the presidents of Ukraine and the US.