Հայֆայի կենտրոնական ավտոկայանում հարձակում իրականացրած ահաբեկիչը իսրայելցի դրուզ էր եւ ուներ նաեւ Գերմանիայի քաղաքացիություն։ Այս մասին հայտնել է Ynet պորտալը։
Նրա խոսքով՝ 20-ամյա հարձակվողը վերջերս բնակվել է Իսրայելից դուրս եւ մեկ ամիս առաջ վերադարձել հրեական պետության տարածք։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր իսրայելական Magen David Adom բժշկական ծառայությունը, ահաբեկչության հետեւանքով մոտ 70 տարեկան տղամարդ է զոհվել, եւս չորսը տարբեր աստիճանի ծանրության վիրավորումներ են ստացել։
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ Հայֆայում «սառը զենքով հարձակում է իրականացվել»։ «Ահաբեկիչը ոչնչացվել է»,- ավելացրել են իրավապահները։

Террорист, совершивший атаку на центральном автовокзале в Хайфе, был израильским друзом и имел также гражданство Германии. Об этом сообщил портал Ynet.
По его данным, 20-летний нападавший в последнее время проживал за пределами Израиля и вернулся на территорию еврейского государства месяц назад.
Как сообщила ранее медицинская служба Израиля «Маген Давид адом», в результате теракта был убит мужчина в возрасте около 70 лет, еще четверо получили ранения различной степени тяжести.
Полицейская пресс-служба сообщила, что в Хайфе было осуществлено «нападение с использованием холодного оружия». «Террорист ликвидирован», - добавили правоохранители.