Հիմնական խնդիրը Հայաստանի ներկայիս վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն է և նրա գենետիկ հիվանդությունը՝ անկախ զիջումներից ամեն գնով իշխանությունը մնալու ցանկությունը։ Այս մասին մարտի 6-ին Ազգային ժողովում ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը։
«Տեսեք, թե ինչպես է նա աղաչում Ադրբեջանին և Թուրքիային. Նա, ըստ էության, նրանց ասում է. «Ամեն ինչ կտամ, միայն օգնեք ինձ թղթի կտորով խաբել ժողովրդին»,- ասաց Վարդանյանը։
Նա նաև հիշեցրել է Փաշինյանի՝ որդուն բանտարկյալների հետ փոխանակելու առաջարկը. «Առաջարկեք ձեզ Լեռնային Ղարաբաղի ռազմաքաղաքական ղեկավարության և այլ կալանավորված անձանց փոխարեն։ Ի վերջո, Փաշինյանը նրանց եղունգն էլ չարժե»,- նկատեց պատգամավորը։

Главная проблема – это действующий премьер-министр Армении Никол Пашинян и его генетическая болезнь – стремление остаться у власти любой ценой, невзирая на уступки. Об этом на традиционных брифингах в Национальном Собрании заявил 6 марта депутат от оппозиционного блока «Армения» Агван Варданян.
«Посмотрите, как он умоляет Азербайджан и Турцию. Он по сути им говорит: «Я отдам все, только помогите мне обмануть народ листом бумаги», - сказал Варданян.
Он также напомнил о сделанном когда-то предложении Пашиняна обменять своего сына на пленных. «Предложите себя вместо военно-политического руководства Нагорного Карабаха и других удерживаемых лиц. Ведь он не стоит даже их ногтей», - отметил депутат.