Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Արարատ համայնքում ներկա է գտնվել «Ջի Թի Բի Սթիլ» ընկերության պողպատե ամրանների արտադրության գործարանի բացմանը: Վարչապետը շրջել է գործարանում, ծանոթացել իրականացված ներդրումներին և արտադրական հզորություններին: Հայտնում են կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Պատասխանատուների ներկայացմամբ՝ գործարանի արտադրողականությունը կազմում է տարեկան 112.800 տոննա: Իրականացվել է 31 միլիոն դոլարի ներդրում: Գործարանն ունի 240 աշխատակից, որոնց թիվն առաջիկա 3 տարվա ընթացքում նախատեսվում է ավելացնել՝ գերազանցելով 500-ը:
Նշենք, որ գործարանը ի սկզբանե պետք է կառուցվեր Երասխում, սակայն Ադրբեջանի պահանջով եւ կրակոցների պատչառով կառավարությունը որոշեց այն տեղափոխել:
Ձեռք են բերվել Էլեկտրոթերմի արտադրության 25 տոննա տարողությամբ 2 ինդուկցիոն վառարաններ, շարունակական գլոցման մեքենա և ամրան արտադրող հոսքագիծ: Արտադրության համար որպես հումք ծառայում է ջարդոնը և սպունգային երկաթը։ Վերջնական արտադրանքը ներառում է պողպատե ամրաններ, խողովակներ, աղացման գնդեր, տաք և սառը գլանվածքով պարույրներ:
Կառուցվել է 40.000 կՎԱ հզորությամբ տրանսֆորմատորային ենթակայան, 110 կՎ լարման էլեկտրահաղորդման օդային գիծ և նոր բջիջ «Արարատ 2» կայանում:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в общине Арарат присутствовал на открытии завода компании «GTB Steel» по производству стальной арматуры. Премьер-министр совершил экскурсию по заводу, ознакомился с осуществленными инвестициями и производственными мощностями. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
По словам ответственных лиц, годовая производительность завода составляет 112 тыс 800 тонн. Инвестиции составили 31 млн долларов. На заводе работают 240 человек, число которых планируется увеличить до более чем 500 в течение следующих 3 лет.
Для производства электротермической продукции приобретены две индукционные печи по 25 тонн, непрерывный прокатный стан, линия по производству арматуры. Сырьем для производства служат лом и губчатое железо. Конечная продукция включает стальные арматуры, трубы, мелющие шары, горячекатаные и холоднокатаные рулоны.
Построены трансформаторная подстанция мощностью 40 000 кВА, воздушная линия электропередачи напряжением 110 кВ и новая ячейка на станции «Арарат-2».