Սիրիայի Լաթաքիա նավահանգստային քաղաքի հարավում գտնվող Ալ-Ռամլ շրջանում հրթիռ է ընկել և պայթյուն է առաջացրել, ինչի հետևանքով շենք է փլուզվել, հայտնում է Sham TV-ն՝ վկայակոչելով աղբյուրներին։ Առնվազն երեք մարդ զոհվել է, ևս 12-ը՝ վիրավորվել։
Շատ մարդիկ դեռ մնում են փլատակների տակ։ Փլատակների տակ մնացած մարդկանց ստույգ թիվը հայտնի չէ, հայտնում է Коммерсант-ը։
Դեպքի վայր են ժամանել որոնողափրկարարական խմբերը և շտապօգնության բրիգադները։ Աշխատանքներ են տարվում քաղաքացիներին օգնություն ցուցաբերելու և անհայտ կորածներին որոնելու ուղղությամբ։
Մարտի սկզբին սիրիական նոր կառավարության անվտանգության ուժերը Լաթաքիա, Տարտուս, Համա և Հոմս նահանգներում Սիրիայի տապալված նախագահ Բաշար ալ-Ասադի կողմնակիցների դեմ պայքարի քողի տակ իրականացրել են տեղի քրիստոնյաների և ալավիների հրեշավոր ցեղասպանությունը։ Հազարավոր մարդիկ զոհվեցին։

В районе Эр-Рамль на юге портового сирийского города Латакия при падении ракеты произошел взрыв, который привел к обрушению здания, сообщает Sham TV со ссылкой на источники. По меньшей мере три человека погибли, еще 12 ранены.
Многие люди все еще находятся под завалами. Точная численность оказавшихся под завалами неизвестна, передает «Коммерсантъ».
На место выехали поисково-спасательные бригады, а также бригады скорой помощи. Ведутся работы по оказанию помощи гражданам и поиску пропавших без вести.
В начале марта силы безопасности нового правительства Сирии под видом борьбы против сторонников свергнутого сирийского президента Башара Асада в провинциях Латакия, Тартус, Хама и Хомс,совершили чудовищный геноцид местных христиан и алавитов. Погибли тысячи людей.