Կիրակի օրը արևելյան Գերմանիայում տղամարդը հեղուկ է լցրել տրամվայում գտնվող կնոջ վրա և հրկիզել նրան, հայտնում է Associated Press-ը:
Կնոջը կյանքին վտանգ սպառնացող վնասվածքներով տեղափոխել են հիվանդանոց, իսկ հարձակվողը դիմել է փախուստի։
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ ուրիշ ոչ մեկը չի տուժել արևելյան Գերա քաղաքում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով:
Ուղևորները կանգնեցրել են տրամվայը՝ սեղմելով վթարային կոճակը, և հարձակվողն օգտվել է առիթից ու փախել, երբ բացվել են դռները։
Տրամվայի վարորդն անմիջապես կրակմարիչով հանգցրել է կրակը, իսկ 46-ամյա կնոջը ուղղաթիռով տեղափոխել են հիվանդանոց։
Ավելի ուշ ոստիկանությունը հայտնել է, որ փնտրում է տուժածի ամուսնուն, որը նույնպես 46 տարեկան է:
Նրանք կոչ են արել բոլորին, ովքեր տեսել են նրան կամ գիտեն, թե որտեղ է նա, անհապաղ հայտնեն իրենց և ասել են, որ ներկայումս չեն կարող բացառել, որ նա վտանգ է ներկայացնում հանրության համար:

В воскресенье в восточной Германии мужчина облил жидкостью женщину в трамвае и поджег ее, сообщает Associated Press.
Женщина была доставлена в больницу с травмами, угрожающими жизни, а нападавший скрылся.
Полиция сообщила, что в результате инцидента в восточном городе Гера больше никто не пострадал.
Пассажиры остановили трамвай, нажав кнопку экстренной помощи, а нападавший воспользовался возможностью скрыться, когда двери открылись.
Водитель трамвая немедленно потушил пламя с помощью огнетушителя, а 46-летняя женщина была доставлена в больницу на вертолете.
Позже полиция сообщила, что разыскивает мужа жертвы, которому также 46 лет.
Они призвали всех, кто видел его или знает, где он находится, немедленно сообщить им об этом и сказали, что в настоящее время они не могут исключить, что он представляет опасность для общества.
На данный момент не было известно ни о возможном мотиве нападения, ни о том, какая именно жидкость использовалась.