Շատ լավ են արել, որովհետև բոլոր թիկնազորներին պետք է ստուգեն, որովհետև ես չգիտեմ ցանկացած մարդու թիկնազորը ինչով է զբաղվում։ Այս մասին, այսօր՝ մարտի 17-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգմավոր Խաչատուր Սուքիասյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ օրեր առաջ իրավապահները կանգնեցրել են իր թիկնազորի մեքենան, ապօրինի զենքի կասկածանքով բերման ենթարկել նրանց, ապա ժամեր անց ազատ արձակել:
«Ընդհանրապես այդպիսի մի հատ քննարկում եղել է, որ թիկնազորները սոցիալական անհավասարության տպավորություն են թողնում: Մենք ուզում ենք Հայաստանի Հանրապետությունը լինի բոլորի համար հավասար: Հնարավոր է, որ ես նույնպես որպես պատգամավոր, որպես պետական մտածելակերպ ունեցող մարդ, մտածեմ, որ այդ թիկնազորներով քաղաքում պտտվելը և քաղաքից դուրս, դա այդքան ընկալելի չի և տուրիստական հատվածի համար, և քաղաքացիների համար: Այդտեղ պետք է այլ մեխանիզմներ մտածեն, նոր օրենք պետք է գրվի, դրանք պետք է ավելի կանոնակարգված բնույթ կրեն»,-ասաց պատգամավորը:
Դիտարկմանը, որ զենք են փնտրել, Սուքիասյանն ասաց. «Ես չգիտեմ ինչ էին փնտրում, զենքը պետք է օպերատիվ տվյալներով իմանան, նոր փնտրեն: Եթե փնտրելու բան չկա, չեն փնտրում: Թող հասկանան, որ զենք փնտրելով չի, այլ զենքը պետք է իմանան՝ կա, հատուկ գործիքներ կան, որով կարող են իմանալ։ Բայց, դա իրենց կարծիքն է, ոստիկանություն է, իրավունք ունի ցանկացած բան ասի:
Հնարավոր է, որ թիկնազորի կարիքը լինի, տարբեր օպերատիվ տվյալներից ելնելով, բայց դա պետք է կամաց-կամաց որոշակի փոփոխության ենթարկվեր: Հիմա ես հնարավոր ունեմ, կարող եմ վեց մեքենայով ման գամ, բայց դա էլ պետք է քեզ թույլ չտաս, պետք է միջավայրն էլ դու մի քիչ այլ ձևով գնահատես: Իհարկե, պետք է իմ անվտանգության տղաներն ինձ ուղեկցեն, բայց այդ կարգի ճնշման բաներ պետք է չլինի, ես էլ եմ համաձայն, և այդտեղ սոցիալական խնդիր տեսնում եմ»:
Խաչատուր Սուքիասյանը հերքեց, որ գետնին են տապալել թիկնազորի անդամներին. «Հրավիրել են, պարզաբանումներ են արել, որը ես ողջունում եմ: Նախապես զգուշացվել էր, ուղղակի ես Հայաստանում չէի»:

Очень хорошо сделали, поскольку всех телохранителей нужно проверять, потому что я не знаю, чем занимается чей-то телохранитель. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 17 марта депутат от правящей партии «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян, касаясь того, что на днях правоохранители остановили машину его телохранителей, подвергли их приводу по подозрению в хранении незаконного оружия, а чуть позже отпустили.
«Мы хотим, чтобы Республика Армения была равной для всех. Возможно, я, как депутат парламента, как человек с государственным мышлением, тоже считаю, что наличие телохранителей, разгуливающих по городу и за городом, не так уж и приемлемо как для туристического сектора, так и для граждан. Здесь нужно придумать другие механизмы, нужно написать новый закон», - заявил Сукиасян.
На замечание о том, что искали оружие, депутат сказал: «Я не знаю, что они искали. Им нужно знать об оружии по оперативным данным, затем только начинать поиски. Если нечего искать, то и нечего искать. Но это их мнение, это полиция, она имеет право говорить все, что угодно».
Сукиасян отрицает, что телохранителей уложили на землю. «Они пригласили, получили разъяснения, что я приветствую. Заранее было предупреждение, просто я был не в Армении», - заключил он.