Ես կարծում եմ՝ ԱԺ-ն համաձայնություն կտա ինձ անձեռնմխելիությունից զրկելուն, որովհետև ՔՊ խմբակցության պատգամավորների ցանկում ընդամենը մի քանի հոգի են, որ իրավաբաններ են և կարող են այս կամ այս կամ այն կերպ ադեկվատ կամ ճշգրիտ գնահատել իրողությունները, իսկ մյուսները այդքան իրավաբանական գիտելիքներ չունեն, և հետևաբար պետք է հնարավորություն տան դատախազությանը և իրավապահ մյուս մարմիններին սկսելու գործընթաց, պարզելու, թե ինչ է տեղի ունեցել: Այս մասին այսօր՝ մարտի 19-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ պատգամավոր, ՔՊ-ից հեռացված Հովիկ Աղազարյանը:
Նա համոզմունք հայտնեց, որ դա քաղաքական որոշում է. «Պարոն Փաշինյանի նպատակը ինձ մանդատից զրկելն է, և դրա համար կա շատ գեղեցիկ, ռեալ ճանապարհ՝ Գյումրի ընտրություններում ՔՊ-ն պարտություն է կրում և վարչապետը գնում է արտահերթ ընտրությունների: Հետևաբար բոլորը այդ թվում նաև ես զրկվում ենք մանդատից»:
Աղազարյանը վստահ է, որ եթե ՔՊ-ն Գյումրիում պարտվի, արտահերթ ընտրություններ են լինելու. «Չեմ ասի ինչ հիմքով, դա կասեմ երբ որ այդ բանը տեղի ունենա: Չեմ ուզում հուշեմ, որովհետև ես չեմ ուզում որ լինեն արտահերթ ընտրություններ»:
Հարցին՝ ի՞նչ վարկանիշ ունի Նիկոլ Փաշինյանն այսօր, Աղազարյանը պատասխանեց. «Առաջվա համեմատությամբ ցածր է, բայց բոլոր դեպքերում ամենաբարձր ռեյտինգը նա ունի:

Думаю, Национальное Собрание даст согласие на лишение меня неприкосновенности, поскольку в списке депутатов от «ГД» есть всего несколько человек, которые являются юристами и могут так или иначе адекватно, или точно оценивать реалии. А остальные не обладают достаточными юридическими знаниями и поэтому должны предоставить прокуратуре и другим правоохранительным органам возможность начать процесс выяснения произошедшего. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 19 марта депутат, удаленный из рядов «ГД» Овик Агазарян.
По его словам, это политическое решение. «Цель господина Пашиняна-лишить меня мандата, и есть очень красивый, реалистичный способ сделать это - «ГД» терпит поражение на выборах в Гюмри, и премьер-министр идет на внеочередные выборы. Таким образом, все, включая меня, лишаются мандата», заявил Агазарян.
Он уверен, что если «ГД» проиграет в Гюмри, то состоятся внеочередные выборы: «Я не скажу, на каком основании, скажу, когда это произойдет. Не хочу подсказывать, поскольку не хочу, чтобы были внеочередные выборы».
На вопрос, какой рейтинг у Никола Пашиняна сегодня, депутат ответил: «В сравнении с прежними временами низкий, но в любом случае у него самый высокий рейтинг».