Ներքին գործերի նախարարությունը հերքում է վրացական պետհամարանիշների զանգվածային գողության դեպքերի վերաբերյալ տարածված տեղեկությունները։
«Տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։ Մարտի 19-ից սկսած մինչ այս պահը արձանագրվել է վրացական պետհամարանիշի գողության ընդամենը մեկ դեպք՝ Կենտրոն վարչական շրջանում։ Եթե կան քաղաքացիներ, որոնք տուժել են կամ որոնց պետհամարանիշները գողացել են, խնդրում ենք դիմել ոստիկանություն», – «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
Սոցիալական ցանցերի տարբեր հարթակներում մի խումբ օգտատերեր ահազանգել էին, որ Երևանի տարբեր հատվածներում գողացվել են Վրաստանից ժամանած ֆուտբոլասերների ավտոմեքենաների պետհամարանիշերը։

В МВД Армении опровергают широко распространенную информацию о случаях массовой кражи грузинских номеров.
«Информация не соответствует действительности. С 19 марта и по настоящее время в административном округе Кентрон зафиксирован только один случай кражи грузинского номера. Если есть граждане, которые пострадали или чьи номера были украдены, просьба обращаться в полицию», - сообщил Арменпресс пресс-секретарь МВД Нарек Саргсян.
Группа пользователей на разных площадках социальных сетей выразила тревогу тем, что в разных частях Еревана якобы украдены номера автомобилей футбольных болельщиков из Грузии.