Այսօր՝ մարտի 28-ին, կրակոցներ են հնչել Տավուշի մարզում: Ժամը 01:00-ի սահմաններում «կրծքվանդակի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ «Դիլիջան» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի, հաղորդում է Shamshyan.com-ը:
Մինչ հիվանդանոց կժամանեին ոստիկանության ծառայողները, «2 ոտքերի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ ևս 1 հոգի տեղափոխվել է «Դիլիջան» բժշկական կենտրոն:
Հիվանդանոցում բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ վիրավորները ի վիճակի չեն կատարվածի մասին բացատրություն տալ, քանի որ գտնվում են վիրահատարանում:
Ոստիկանները պարզել են կրծքավանդակի հրազենային վնասվածք ստացած քաղաքացին Տավուշի մարզի բնակիչ 40-ամյա Վրեժ Թամամյանն է, իսկ մյուս վիրավորը դարձյալ Տավուշի մարզի բնակիչ 38-ամյա Արմեն Բաբինյանն է:
Դեպքի փաստով Դիլիջանի քննչական բաժնում «սպանություն» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Կայքի տեղեկություններով՝ քրեական և համայնքային ոստիկանները և Դիլիջանի քննչական բաժնի քննիչները պարզել են, որ կրակոցները տեղի են ունեցել Դիլիջան խոշորցաված համայնքի Հաղարծին բնակավայրի «Մարիա Խլեբ» կոչվող չգործող հացատան տարածքում:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, մասնակիցները ինքնությունն ու հանցագործության գործիք հրազենը հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Shots were fired in Tavush region last night. According to Shamshyan.com, at around 01:00 a citizen was taken to Dilijan Medical Center with a diagnosis of "gunshot wound to the chest".
Before the police arrived, another person was taken to the same hospital with a diagnosis of "gunshot wounds to both legs".
Hospital doctors told the police that the victims could not give an explanation because they were in the operating room.
The police identified the citizen who received a gunshot wound to the chest. He was 40-year-old Vrezh Tamamyan, a resident of Tavush region, and the second victim was 38-year-old Armen Babinyan, also a resident of Tavush region.
A criminal case has been opened in the Dilijan Investigation Department on the fact of the incident.
According to the website, law enforcement officers have established that the shooting took place in the village of Haghartsin.
The police and the investigative department are taking the necessary measures to clarify the circumstances of the incident, identify the persons involved in the crime, and are also looking for the firearms used as the weapon of the crime.