ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:
«Սրբուհի Գալյանն ԱՄՆ դեսպանի հետ քննարկել է ապրիլի 7-11-ը Վաշինգտոն կատարվելիք աշխատանքային այցի օրակարգը: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի Հանրապետության և ԱՄՆ միջև հանցանք կատարած անձանց հանձնման և դատապարտյալների փոխանցման հետ կապված հարաբերությունները կարգավորող իրավական հենքի ստեղծման աշխատանքներին, ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ազգային բյուրոյի ղեկավարության հետ նախատեսված հանդիպմանը:
Արդարադատության նախարարն ու ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են նաև երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր: ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ապրիլի 7-11-ը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում (Վաշինգտոն) կմասնակցի՝ «Գործընկերություն հանուն կոռուպցիայի դեմ պայքարի» միջազգային համաժողովին»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Armenian Justice Minister Srbuhi Galyan received US Ambassador Kristina Kvien, Armenian News-NEWS.am was informed by the Ministry of Justice of Armenia.
Srbuhi Galyan discussed the agenda of her working visit to Washington D.C. on April 7-11.
The interlocutors reflected also on creating a legal framework regulating relations between Armenia and the US related to the extradition of criminals and the transfer of convicts, as well as the planned meeting with the leadership of the US Drug Enforcement Administration and the National Bureau of Law Enforcement Cooperation.
The Armenian minister of justice and the US ambassador discussed the bilateral agenda, too.
Srbuhi Galyan will attend the international conference titled "Partnership in the Fight against Corruption" to be held in Washington D.C. on April 7-11.