Մեր վարորդական իրավունքները համատարած կեղծ են: Այդ մասին, այսօր՝ ապրիլի 3-ին, կառավարության՝ ապրիլի 3-ի նիստին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով վարորդական իրավունք ունենալու, բայց ավտոմեքենա վարելու հմտություն չունենալու դեպքերին:
Եթե Հայաստանում վթարների մեծ քանակը և զոհերի մեծ թիվը հանրային ու անվտանգության խնդիր է, ապա պետք է վարորդների ատեստավորում անցկացնել՝ նկատեց Փաշինյանը:
«Որևէ մեկը Կառավարության պատասխանատվությունը չի կարող նսեմացնել: Հարցը դա չէ: Կառավարությունն ամեն ինչի պատասխանատուն է, բայց մարդը խմում, գնում, պատին է տալիս, 7-8 հոգի զոհվում է, դուրս են գալիս, ասում են՝ սա երկիր չէ ընդհանրապես: Զոհերի թիվն այս երկրում ինչքա՞նի հասավ:
Սա ֆունդամենտալ իրողություն է մեզ համար, մենք անընդհատ այդ կեղծիքի մեջ ենք, մեր վարորդական իրավունքները համատարած կեղծ են: Մարդիկ համատարած նստում են ղեկին՝ դրա իրավունքը չունենալով»,- հայտարարեց Փաշինյանը:

Наши водительские права повсеместно поддельные. Об этом заявил на заседании Правительства 3 апреля премьер-министр Армении Никол Пашинян, касаясь случаев наличия водительских прав, но отсутствия навыков вождения автомобиля.
По его словам, если большое число ДТП и жертв в Армении является общественной проблемой и проблемой безопасности, то необходимо провести  аттестацию водителей.
«Никто не может умалить ответственность Правительства. Вопрос не в этом. Кабмин ответственен за все, но человек пьет, выходит, врезается на машине в стену, погибает 7-8 человек, а потом говорят: это не страна. Для нас это фундаментальная реальность, мы постоянно находимся в этой лжи, наши водительские права повсеместно поддельные. Люди садятся за руль, не имея на это права», - отметил Пашинян.