Այսօր՝ ապրիլի 22-ի վաղ առավոտից Կոտայքի մարզի Պռոշյան և Քասախ համայնքների բնակիչները փակել են Երեւան մտնող մայրուղին։ Նրանք պահանջում են որ թիվ 25 և  թիվ 59 երթուղու ավտոբուսները հասնեն մինչեւ իրենց գյուղ՝ Պռոշյան և Քասախ:
Հիշեցնենք, որ վերջին անգամ այս համայնքների բնակիչները մայրուղին փակել էին ապրիլի 10-ին: Այն ժամանակ Կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպումից հետո ցուցարարները հասան նրան, որ թիվ 25 երթուղին կհասնի մինչեւ ՊՆ նախկին շենք, որտեղից կվերադառնա Երեւան, իսկ թիվ 59 երթուղին պետք է հանվի:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ բողոքի ակցիաները սկիզբ էին առել ապրելի 5-ից։ Պռոշյան և Քասախ համայնքների բնակիչները մինչ այս օգտվում էին թիվ 25 և 59 երթուղին սպասարկող ավտոբուսներից՝  Երևան հասնելու համար վճարելով 150 դրամ։ Հիմա Երևանի քաղաքապետարանը որոշել է, որ ավտոբուսները չեն հասնելու այդ համայնքներ։ Նոր երթուղին սպասարկելու է «Մուլտիտրանսպորտ» ընկերությունը, ուղեվարձը լինելու է 250 և 200 դրամ։ Բացի այս, ինչպես ավելի վաղ ներկայացրել էին բնակիչները, նոր երթուղին սպասարկելու է ընդամենը 7 կմ՝ իրենց համայնքներից հասնելով մինչև Աջափնյակ վարչական շրջանում գտնվող հայտնի  Ֆիզիկայի ինստիտուտ,  վերջին ավտոբուսը  նախատեսված է ժամը 19։30-ին։ Նախկին երթուղու վերջին կանգառը եղել է Հաղթանակի զբոսայգու մոտ։

Жители общин Прошян и Касах с утра 22 апреля перекрыли трассу, ведущую в Ереван. Они требуют, чтобы автобусы N25 и N59 доезжали до их населенных пунктов.
Отметим, что жители упомянутых общин несколько раз перекрывали дорогу. В последний раз это имело место  10 апреля. Тогда после встречи с высокопоставленными представителями Правительства Армении протестующие добились того, что автобус N25 будет доезжать до бывшего здания Министерства обороны, откуда возвращаться в Ереван, а автобус N59 снимут.
Напомним, что жители общин Прошян и Касах ранее пользовались автобусами маршрутов N25 и N59, при этом выплачивая 150 драмов за поездку до Еревана. Мэрия Еревана же приняла решение, что упомянутые автобусы не будут добираться до этих населенных пунктов. Новый маршрут будет обслуживать компания «Мультитранспорт» по тарифам в 250 и 200 драмов.