ՔՊ խմբակցությունը դեմ կքվեարկի Անդրանիկ Քոչարյանի վարքի հետ կապված էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու նախագծին: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 22-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
«Բայց ՔՊ խմբակցությունը տեւական ժամանակ աշխատում է ԱԺ-ում մշտական գործող էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու վերաբերյալ, որտեղ կքննվեն պատգամավորական էթիկայի վերաբերյալ ամենատարբեր հարցերը: Հույս ունենք, որ այդտեղ ընդդիմությունը եւս մեզ հետ կհամագործակցի, որովհետեւ նաեւ ընդդիմության ձայներն են մեզ պետք լինելու և կստեղծվի մշտական գործող էթիկայի հանձնաժողով»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Անդրանիկ Քոչարյանը օրեր առաջ վիրավորել էր լրագրող Հռիփսիմե Ջեբեջյանին․ նախ կոշտ տոնով պահանջել էր իր կողքից հեռանալ, ապա հորդորել էր մաքրել շրթունքները: Ավելի ուշ նա հրաժարվել էր իր վարքի համար ներողություն խնդրել: Փոխարենը լրագրողները ստորագրահավաք էին սկսել ԱԺ-ում այս հարցով էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելու նախաձեռնությամբ:

Парламентская фракция партии «Гражданский договор» проголосует против проекта создания комиссии по этике, связанной с поведением Андраника Кочаряна. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 22 апреля руководитель фракции «ГД» Айк Конджорян.
«Но фракция «ГД» длительное время работает над созданием постоянно действующей комиссии по этике в НС, где будут рассматриваться различные вопросы, связанные с депутатской этикой. Надеемся, что и оппозиция будет сотрудничать с нами, поскольку нам также понадобятся голоса оппозиции, в результате чего будет создана постоянная комиссия по этике», - добавил  Конджорян.
Напомним, что Андраник Кочарян ранее оскорбил журналистку Tribune.am Рипсиме Джебеджян. Он, в частности, порекомендовал ей «вытереть губы». При этом он отказался принести извинения. В свою очередь, журналисты инициировали сбор подписей с требованием создать в НС комиссию по этике по этому вопросу.