Վլադիկավկազի ոստիկանությունը դեկտեմբերի 30-ին բաժին է տեղափոխել չարտոնված երթի մի քանի տասնյակ մասնակիցների: Երթը Հարավային Օսիայի նախագահի նախկին թեկնածու Ալլա Ջիոեւայի ավելի վաղ ձերբակալված հինգ կողմնակիցներին սատարելու նպատակ է հետապնդել:
Ջիոեւայի կողմնակից հինգ տղամարդկանց ոստիկանությունը ձերբակալել է դեկտեմբերի սկզբին: Ջիոեւայի շտաբում նշում են, որ ձերբակալությունները քաղաքական բնույթ ունեն: Հարավային Օսիայի ՆԳՆ-ում հայտնում են, որ հինգ ձերբակալվածներից յուրաքանչյուրը պատասխանատվության է ենթարկվել կամ «հատկապես խոշոր չափերի թմրամիջոցներ պահելու», կամ «զենքի ապօրինի շրջանառության» հոդվածով:
Ակցիայի մասնակիցները հավաքվել են Վլադիկավկազի կենտրոնում եւ կենտրոնական հանրախանութի մոտով ընթացել դեպի հետաքննական մեկուսարան: Նրանց բոլորին ձերբակալել են չարտոնված ցույցին մասնակցելու համար:

Полиция Владикавказа 30 декабря доставила в отделение несколько десятков участников несанкционированного шествия в поддержку пятерых задержанных ранее сторонников экс-кандидата в президенты Южной Осетии Аллы Джиоевой.
Пятерых мужчин, которые являются сторонниками Джиоевой, правоохранительные органы задержали во Владикавказе в начале декабря. В штабе Джиоевой говорят о том, что задержания носят политический характер, в МВД Северной Осетии утверждают, что каждый из пятерых задержанных был привлечен к ответственности либо по статье «хранение наркотиков в особо крупном размере», либо по статье «незаконный оборот оружия». Суд арестовал всех пятерых подозреваемых.
Участники акции собрались в центре Владикавказа и прошли мимо центрального универмага к городскому следственному изолятору. Их всех задержали за участие в несанкционированной акции.
Как передает корреспондент РИА Новости, всего в отделение полиции с несанкционированной акции доставлены приблизительно 40 человек.