Ձեզ եմ ներկայացնում հեղափոխական ռեկետը. հիշում եք՝ անցած տարի Երևանի քաղաքապետարանը ինչ ամպագոռգոռ հայտարարություններով ժողովրդին ներկայացրեց, թե տեսեք, ՔՊ-ականները փակում են բենզալցակայանը, ժողովուրդն էլ ուրախացել է, հա ինչ լավ է։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում ուղիղ եթերում նշել է ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը:
Նա ցույց է տալիս Նոր Նորքի 4-րդ զանգվածում բացված նոր «Գալֆ» բենզալցակայանը եւ նշում. «Սրա թույլտվությունն Ավինյանն է տվել: ՔՊ-ական ռեկետը նրանում է կայանում, որ շատ բենզալցակայաններ փակել են և բացել են այլ բենզալցակայաններ, այդ թվում »Շելը» և «Գալֆը»։ Այսինքն սա ակնհայտ մոնապոլիա է: Եթե փակում եք, ուրեմն փակում եք բոլորը, այլ բենզոլցակայանները չեն ավելանում։
Հիմա պաշտոնյաները կասեն՝ թե քաղաշինության նորմերի խախտումով չնախատեսված վայրում են բենզալցակայանները կառուցել: Շատ լավ, բայց այս բենզալցակայանի տարածքում կառուցվել է ինքնակամ շինություն, որը նախագծում ներառված չի եղել: Հիմա ո՞վ կարող է ասել, սա պայթունավտանգ շինություն է, մեջը ի՞նչ է լինելու, ինչին է ծառայելու:
Հիշու՞մ եք ոնց էր Երևանի քաղաքապետարանը ցույց տալիս, որ Երևանում գովազդային վահանակներն ապամոնտաժվում են, բայց հիմա «Գալֆ» բենզալցակայանի գովազդն են տեղադրել այստեղ: Կարծում եմ, ատկատ է ստացել այս ամեն ինչի համար, որ համայնքային կանաչ գոտում տեղադրել են գովազդ։ Բա Տիգրան Ավինյան, սա քո աչքին տեսանելի աղմուկ չի երևո՞ւմ: Սա ակնհայտ թավշյա, պողպատե ՔՊ-ական ռեկետ է: Եթե գովազդային վահանակները հանել եք, ինչի՞ եք բերում նորը տեղադրում։
Ես այս բենզալցակայանի նախագիծը տեսել եմ, այստեղ գովազդային վահանակ նախատեսված չի եղել»,-ասաց նա:
Չախոյանը տեղեկացրեց, որ մեկ այլ մասնավոր ընկերությունը ուզում է հենց բենզալցակայանի հետեւից հատվածում 18 հարկանի շենք կառուցել, հարցը քննարկման փուլում է:

Представляю вам революционный рэкет. Помните, как в прошлом году мэрия Еревана выступила с громкими заявлениями о том, что члены «Гражданского договора» закрывают бензозаправочные станции, а народ радовался, как же хорошо? Об этом написал на своей странице в «Facebook» активист Артур Чахоян.
Активист показал новую бензозаправочную станцию «Галф», открытую в 4-ом квартале Нор Норка. «Разрешение на это дал Авинян. Рэкет «ГД» заключается в том, что они закрыли много бензозаправок и открыли другие, в том числе «Шел» и «Галф». То есть это очевидная монополия. Если закрываете, значит закрываете все, их количество не должно увеличиваться.
Сейчас чиновники заявят, что заправочные станции были построены в непредусмотренном месте с нарушением норм градостроительства. Очень хорошо, но на территории этой станции построен самострой, который не был включен в проект. Кто теперь может сказать, данное строение взрывоопасное, что будет внутри, для чего будет служить?
Помните, мэрия Еревана показывала, как в столице демонтируются рекламные щиты, но сейчас здесь разместили рекламу бензозаправки «Галф». Это очевидный бархатный, стальной «ГД»-ский рэкет. Если вы сняли рекламные щиты, зачем устанавливаете новые? Я видел проект данной бензозаправочной станции, здесь не было запланировано никакого рекламного щита», - заявил он.