Հնդկաստանը Պակիստանում սպանել է ավելի քան 100 ահաբեկչի՝ «Սինդուր» գործողության շրջանակում: Այս մասին հայտնել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհը հնդկական քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։ Հանդիպման բովանդակությունը հայտնել է հնդկական NDTV հեռուստաալիքը։
Սինգհի խոսքով՝ «Սինդուրը» «շարունակական գործողություն է»։ Նա նշել է, որ Հնդկաստանը չի ցանկանում հետագա հարվածներ հասցնել, սակայն պատասխան հարված կհասցնի, եթե պակիստանյան ուժերը հարձակվեն։
Սինգհը նախազգուշացրել է Իսլամաբադին ռազմական միջոցների չդիմելու եւ հակամարտությունների հետագա սրման մասին:
Հնդկա-պակիստանյան հարաբերությունները վատթարացել են ապրիլի 22-ին հնդկական Ջամու եւ Քաշմիր միութենական տարածքում, Պահալգամում տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո, որի հետեւանքով զոհվել են 25 Հնդկաստանի քաղաքացի եւ մեկ նեպալցի:
Հնդկաստանը հայտարարել է, որ ապացույցներ ունի, որ Պակիստանի միջգերատեսչական հետախուզությունը (ISI) ներգրավված է եղել Լաշքար-է-Թայբայի կողմից իրականացված հարձակմանը: Նյու Դելին եւ Իսլամաբադը փոխադարձ սահմանափակումներ են մտցրել, կասեցրել են երկկողմ համաձայնագրերը եւ փակել միմյանց օդային տարածքը ինքնաթիռների համար։

India has killed over 100 terrorists in Pakistan in Operation Sindoor. This was announced by Indian defense minister Rajnath Singh during a meeting with representatives of India’s political parties, NDTV television reports.
According to Singh, Operation Sindoor is still on.
“There is no concrete information yet. The counting is still on. We do not want to escalate the matter. If Pakistan does so, we will not back down either," he added.
Also, Singh warned Islamabad against resorting to military means and further escalating the conflict.
Relations between India and Pakistan have strained after the April 22 terror attack in the popular tourist town of Pahalgam in the Indian union territory of Jammu and Kashmir, which killed 25 Indians and one Nepali. India said it had evidence that Pakistan's Inter-Services Intelligence was involved in the attack, which was carried out by the Lashkar-e-Taiba group. New Delhi and Islamabad have imposed mutual restrictions on diplomatic personnel, suspended bilateral agreements, and closed their airspace for each other's flights.