Լուրջ ճնշում է սկսվել, ազատում են իմ թիմակիցներին, բարեկամներին, ընկերներին։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում տեղադրած տեսանյութում նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, Գյումրիի քաղաքապետի նախկին թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը։
«Արդեն կան մի քանի հոգի անհիմն աշխատանքից ազատված մարդիկ, որոնք կոնկրետ ասոցացվում են ինձ հետ, և ես առաջիկայում սպասում եմ էլի պրոցեսների, որի արդյունքում հավաքական մի հատ էլի պատասխան կուտեն այդ քայլերի համար։
Հասկանալի է՝ չեն մարսում, բայց պիտի հաշվի նստեն գյումրեցիների հետ, ընտրությունների ժամանակ ստացած քվեների հետ։ Ամեն դեպքում քաղաքում ավելի շատ ՔՊ չուզող ժողովուրդ կա։ 47 հազար մարդ մասնակցել է ընտրություններին, 17 հազարը քվեարկել է նրանց օգտին, մնացածը «Քաղաքացիական պայմանագիր» չեն ուզել»,-ասաց նա։
Անդրադառնալով այն դիտարկմանը, թե ՔՊ-ն հայտարարում է՝ իրենք հաղթել են, Գրիգորյանը նկատեց, դե թող ուրախանան այդ հաղթանակով. «Ինչո՞ւ են ուզում Գյումրի քաղաքը տակնուվրա անել»։

Началось серьезное давление, увольняют с работы моих товарищей по команде, родственников, друзей. Об этом заявил в видеоматериале, распространенном на своей странице в Facebook оппозиционный депутат, экс-кандидат в мэры Гюмри Мартун Григорян.
«Уже нескольких человек безосновательно уволили с работы, это люди, которые конкретно ассоциируются со мной. И я ожидаю в ближайшее время новых процессов, в результате которых коллективно они вновь получат ответ за эти шаги.
Понятно, что они никак не могут все переварить, но они должны считаться с мнением гюмрийцев, голосами, полученными во время выборов. В любом случае в городе больше людей, которые выступают против «ГД», - сказал депутат.
На замечание о том, что «ГД» заявляет о своей победе, Григорян заметил: ну и пусть радуются этой победе. «Почему они хотят перевернуть все с ног на голову в Гюмри?», - заключил он.