Հնդկական Cox & Kings տուրիստական ​​գործակալությունը հայտարարել է դեպի Ադրբեջան, Ուզբեկստան և Թուրքիա բոլոր տուր փաթեթների վաճառքը դադարեցնելու որոշման մասին՝ հաշվի առնելով ներկայիս աշխարհաքաղաքական իրավիճակը և երկրում տիրող ընդհանուր տրամադրությունները։ Այս մասին հաղորդում է Hindustan Times-ը։
Ընկերության տնօրեն Կարան Ագարվալն ասել է. «Մենք նաև հնդիկ ճանապարհորդներին խորհուրդ ենք տալիս զգույշ լինել և խուսափել այս ուղղություններով ոչ էական ուղևորություններից, մինչև ավելի լայն աշխարհաքաղաքական միջավայրում ավելի մեծ պարզություն և համաձայնեցում չլինի»։
Ինչպես գրում է Loktej English-ը, մեկ այլ հարթակ՝ EaseMyTrip-ը, զգուշացրել է ճանապարհորդներին, որ Թուրքիան և Ադրբեջանն աջակցություն են հայտնել Պակիստանին, և հաճախորդներին խորհուրդ է տրվում այդ երկրներ մեկնել միայն ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում։
Travomint ընկերությունը նույնիսկ հայտարարել է դեպի Թուրքիա և Ադրբեջան զբոսաշրջային փաթեթների վաճառքի լիակատար դադարեցման մասին։ Ընկերությունը աջակցել է այդ երկրներ ուղևորությունները բոյկոտելու համազգային կոչին՝ աճող դիվանագիտական ​​լարվածության ֆոնին։ Նրանք հավելել են, որ այս երթուղիներով ամրագրումները չեղարկող հաճախորդներից վճար չի գանձվի։
Պետք է նշել, որ Հնդկաստանի հետ հակամարտության մեջ Ադրբեջանն ու Թուրքիան բացահայտորեն կողմ են եղել Պակիստանին։

Indian travel agency Cox & Kings has announced its decision to suspend sales of all travel packages to Azerbaijan, Uzbekistan and Turkey in light of the current geopolitical environment and in line with the broader sentiments in the country. This was reported by Hindustan Times.
Company director Karan Agarwal said: “We also advise Indian travelers to exercise caution and avoid any non-essential travel to these destinations until there is greater clarity and coherence in the broader geopolitical environment.”
According to Loktej English, another platform, EaseMyTrip, warned travelers that Turkey and Azerbaijan have expressed support for Pakistan and customers are advised to consider travel to these countries only if absolutely necessary.
Travomint even announced a complete suspension of sales of travel packages to Turkey and Azerbaijan. The company backed a nationwide call to boycott travel to these countries amid growing diplomatic tensions. It added that customers canceling bookings to these destinations will not be charged.
It should be noted that Azerbaijan and Turkey have openly sided with Pakistan in the conflict with India.