Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Այս մասին հայտնում են Դատախազությունից:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ–ի «Սևքարի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի նախկին տնօրեն Աշոտ Երիցյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
6 անշարժ գույք՝ Երևանում և Տավուշի մարզում.
1 տրանսպորտային միջոց.
2 իրավաբանական անձում մասնակցության իրավունք.
98 միլիոն 482 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդ.
20 միլիոն 597 հազար դրամ, որըչի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունիապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения. Об этом сообщает прокуратура.  Управление по конфискации незаконно приобретенного имущества подало в суд исковое заявление об изъятии у бывшего директора филиала «Севкарское лесное хозяйство» ГНКО «Айантар» Ашота Ерицяна и аффилированного с ним лица в пользу Республики Армения:
6 объектов недвижимости в Ереване и Тавуше
1 транспортное средство
2 права на участие в юридическом лице
Остаток незаконных доходов составил 98 миллионов 482 тысячи драмов.
20 миллионов 597 тысяч драмов, которые не обоснованы законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы.