Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման և արևելյան հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության ղեկավար Գերտ Յան Կուպմանի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են Կառավարութունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են տարածաշրջանում ապաշրջափակմանը և կապակցվածության ավելացմանը վերաբերող, մասնավորապես՝ ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության իրականացման հետ կապված հարցեր։
Կողմերը կարևորել են Եվրոպական միության, Հարավային Կովկասի և ասիական տարածաշրջանների միջև տնտեսական, տրանսպորտային, էներգետիկ և մալուխային կապերի ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև 2024 թվականին Բրյուսելում հայտարարված Դիմակայունության և աճի պլանի ներքո 2025-2027թթ. համար նախատեսվող միջոցառումներին։

Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received a delegation led by Gert Jan Koopman, Director General for Enlargement and Eastern Neighborhood of the European Commission.
During the meeting, the parties discussed the unblocking of and increased connectivity in the region, in particular, the implementation of the Armenian government’s Crossroads of Peace initiative, the government informed Armenian News-NEWS.am.
Also, the parties emphasized the need to expand economic, transport, energy, and cable ties between the European Union and the South Caucasus and Asian regions.
In addition, they touched upon the measures planned for 2025-2027 under the Resilience and Growth Plan for Armenia, which was announced in Brussels in 2024.