Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Երևանում Համաշխարհային առևտրի կենտրոնի կառուցման ծրագրի ընթացքը:
Պետություն-մասնավոր համագործակցությամբ արդեն իսկ «Ռենշին» ընկերության հետ ստորագրվել է Համաշխարհային առևտրի կենտրոն կառուցելու քաղաքաշինական կառուցապատման ծրագրի իրականացման պայմանագիրը: «Քոլլիերս» ընկերության հետ կնքված պայմանագրով վերջինս ստանձնելու է Համաշխարհային առևտրի կենտրոնի կառուցման գործընթացի ամբողջական կազմակերպումը և կառավարումը։
Պատասխանատուները վերահաստատել են, որ ծրագրի նպատակն է Երևանի կենտրոնում ստեղծել միջազգային բարձր դասի բիզնես կենտրոն, որը ներառելու է ժամանակակից գրասենյակային տարածքներ, ստարտափ բիզնես կենտրոններ, առևտրի կետեր, հյուրանոց, կոնֆերանսների սրահներ և ցուցասրահներ: Նշվել է, որ ծրագրի իրականացումը լրացուցիչ խթան կհանդիսանա տնտեսության զարգացման համար։
Քննարկում է ծավալվել ծրագրի իրականացման տարբեր բաղադրիչների շուրջ, հանդիպման մասնակիցները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու առաջարկությունները:
Վարչապետը կարևորել է ծրագրի իրականացումը և հանձնարարել աշխատանքային հանդիպումների միջոցով մանրամասն քննարկել բոլոր հնարավոր հարցերն ու լուծումները:

Во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в правительстве состоялось совещание, в ходе которого прошло обсуждение хода программы строительства Центра всемирной торговли в Ереване.
При сотрудничестве государства и частного сектора с компанией «Реншин» уже подписан договор о реализации программы градостроительной застройки Всемирного торгового центра. По договору, заключенному с компанией «Коллиерс» последняя возьмет на себя полную организацию и управление процессом строительства Центра всемирной торговли.
Ответственные лица подтвердили, что целью программы является создание в центре Еревана бизнес-центра высокого международного уровня, который будет включать в себя современные офисные территории, стартапы, торговые точки, гостиницу, залы для конференций и выставочные залы. На совещании отметили, что реализация программы станет дополнительным стимулом для развития экономики.
Состоялось обсуждение различных составляющих реализации программы, участники встречи поделились своими наблюдениями и выдвинули предложения.
Премьер-министр подчеркнул важность реализации программы и поручил подробно обсудить все возможные вопросы и решения на рабочих встречах.