Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Հոսեյն Բաղերին հայտարարել է, որ երկրի զինված ուժերը գտնվում են պատրաստականության բարձրագույն մակարդակի վրա՝ զգուշացնելով, որ ցանկացած սպառնալիքի կտրվի համարժեք պատասխան, հաղորդում է Mehr-ը։
«Այսօր զինված ուժերն արտադրում են տարբեր անօդաչու թռչող սարքեր և փոքր ԱԹՍ-ներ»,- հայտարարել է գեներալ-մայոր Բաղերին հինգշաբթի օրը հարավ-արևելյան սահման կատարած տեսչական այցի ավարտին։
Նա լրագրողներին հայտարարել է, որ զինված ուժերը գտնվում են թշնամիներին դիմակայելու պատրաստականության գագաթնակետին՝ զգուշացնելով, որ «մենք կարձագանքենք ցանկացած սպառնալիքի նույն մակարդակով»։
Ընդ որում, իրանցի գեներալը նշել է, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը ձգտում է տարածաշրջանում կայուն անվտանգության, խաղաղության և հանգստության։
«Զինված ուժերը, հատկապես ցամաքային զորքերի ցամաքային ուժերը, վճռորոշ հաջողությունների են հասել պաշտպանության տարբեր ոլորտներում՝ ձեռք բերելով առաջադեմ տեխնոլոգիական գիտելիքներ և բարձր մակարդակի համակարգեր»,- հայտարարել է նա։

Chief of Staff of the Iranian Armed Forces says that the country's armed forces are at the peak of readiness, warning that any threats will be responded at the same level, Mehr reports.
"Today, the armed forces are producing various drones and small UAVs," Major General Mohammad Hossein Bagheri said at the end of an inspection visit to the southeastern and eastern borders on Thursday.
He told reporters that the Iranian armed forces are at the apex of readiness to confront enemies, warning that, "We will respond to any threat at its own level."
Also, the top Iranian general noted that the Iran seeks sustainable security, peace, and tranquility for the region.
"The armed forces, especially the Army Ground Forces, have achieved decisive and determining successes in various defense fields by acquiring advanced and high-level technological knowledge and systems," he further asserted.