Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Հոսեյն Բաղերին հայտարարել է, որ երկրի զինված ուժերը գտնվում են պատրաստականության բարձրագույն մակարդակի վրա՝ զգուշացնելով, որ ցանկացած սպառնալիքի կտրվի համարժեք պատասխան, հաղորդում է Mehr-ը։
«Այսօր զինված ուժերն արտադրում են տարբեր անօդաչու թռչող սարքեր և փոքր ԱԹՍ-ներ»,- հայտարարել է գեներալ-մայոր Բաղերին հինգշաբթի օրը հարավ-արևելյան սահման կատարած տեսչական այցի ավարտին։
Նա լրագրողներին հայտարարել է, որ զինված ուժերը գտնվում են թշնամիներին դիմակայելու պատրաստականության գագաթնակետին՝ զգուշացնելով, որ «մենք կարձագանքենք ցանկացած սպառնալիքի նույն մակարդակով»։
Ընդ որում, իրանցի գեներալը նշել է, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը ձգտում է տարածաշրջանում կայուն անվտանգության, խաղաղության և հանգստության։
«Զինված ուժերը, հատկապես ցամաքային զորքերի ցամաքային ուժերը, վճռորոշ հաջողությունների են հասել պաշտպանության տարբեր ոլորտներում՝ ձեռք բերելով առաջադեմ տեխնոլոգիական գիտելիքներ և բարձր մակարդակի համակարգեր»,- հայտարարել է նա։

Начальник штаба Вооруженных сил Ирана генерал-майор Мохаммад Хоссейн Багери заявил, что вооруженные силы страны находятся на высочайшем уровне готовности, предупредив, что на любые угрозы будут даны ответные меры на том же уровне, сообщает Mehr
«Сегодня вооруженные силы производят различные беспилотники и небольшие БПЛА», - заявил генерал-майор Багери по окончании инспекционной поездки на юго-восточную границу в четверг.
Он заявил журналистам, что вооруженные силы находятся на пике готовности противостоять врагам, предупредив, что «мы будем реагировать на любую угрозу на своем собственном уровне».
При этом  иранский генерал отметил, что Исламская Республика Иран стремится к устойчивой безопасности, миру и спокойствию в регионе.
«Вооруженные силы, особенно сухопутные войска сухопутных войск, достигли решающих успехов в различных областях обороны, приобретя передовые технологические знания и системы высокого уровня», - заявил он.