ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով Կիպրոսի Հանրապետությունում է՝ Կիպրոսի ազգային գվարդիայի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Գեորգիոս Ցիցիկոստասի հրավերով:
Մայիսի 22-ին տեղի է ունեցել գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ պատվոպահակայինների և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ:
Հնչել են Հայաստանի և Կիպրոսի պետական օրհներգերը:
Դիմավորման արարողությունից հետո ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը և Կիպրոսի ազգային գվարդիայի գլխավոր շտաբի պետ Գեորգիոս Ցիցիկոստասը քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Կիպրոս համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

The delegation led by the First Deputy Minister of Defense-Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Edward Asryan, is on an official visit to Cyprus—and at the invitation of the Chief of the General Staff of the Cyprus National Guard, Georgios Tsitsikostas.
An official welcoming ceremony was held Thursday in honor of Asryan, featuring a guard of honor and a military orchestra, informs the Ministry of Defense off Armenia.
The national anthems of Armenia and Cyprus were played.
Following the welcoming ceremony, Edward Asryan and Georgios Tsitsikostas held discussions on a range of matters pertaining to Armenia–Cyprus collaboration in the defense sector.