Մայիսի 23-ին ՆԳՆ ոստիկանությունը հանրապետության ողջ տարածքում իրականացնելու է ուժեղացված ծառայություն՝ Վերջին զանգի միջոցառումների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով։
Վաղ առավոտից ՆԳՆ ոստիկանության կարգախմբերը կլինեն ուսումնական հաստատությունների և, առհասարակ, այն տարածքներում, որտեղ անցկացվելու են ավարտական միջոցառումներ՝ պահպանելով հասարակական կարգ և անվտանգություն։
ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողներն արագ արձագանքելու և խստորեն հակազդելու են ցանկացած իրավախախտման՝ ճանապարհային երթևեկության աննշան թվացող խախտումից սկսած։

23 мая по всей республике подразделения полиции МВД будут нести усиленную службу по обеспечению безопасности мероприятий «Последнего звонка».
С раннего утра в учебных заведениях и в целом на территориях проведения выпускных мероприятий будут находиться подразделения полиции МВД, обеспечивая общественный порядок и безопасность.
Сотрудники полиции МВД будут оперативно реагировать и жестко пресекать любые нарушения закона, начиная с, казалось бы, незначительных нарушений правил дорожного движения.
Призываем участников мероприятия продемонстрировать высокую правовую грамотность и законопослушное поведение.