Ադրբեջանը կշարունակի մարդասիրական օգնություն ցուցաբերել Ուկրաինային։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Բաքվում Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Անդրեյ Սիբիգայի հետ հանդիպմանը, հաղորդում է ТАСС-ը։
Ինչպես հայտնել է Ալիևի մամուլի ծառայությունը, Սիբիգան «շնորհակալություն է հայտնել Ուկրաինային ցուցաբերված մարդասիրական աջակցության համար՝ նշելով Ադրբեջանի աջակցությամբ իրականացվող նախագծերի կարևորությունը»։
«Պետության ղեկավարն իր հերթին ընդգծել է, որ Ադրբեջանի կողմից Ուկրաինային մարդասիրական օգնությունը կշարունակվի»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Հանդիպման ընթացքում նաև նշվել է, որ Ադրբեջանն ու Ուկրաինան անփոփոխ կերպով աջակցում են միմյանց տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը, հավելել են մամուլի ծառայությունից։
«Կողմերը քննարկել են համագործակցության հեռանկարները էներգետիկայի, վերականգնվող էներգիայի աղբյուրների, տրանսպորտի, առևտրի և գյուղատնտեսության ոլորտներում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

Азербайджан будет продолжать оказывать гуманитарную помощь Украине. Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев на встрече с главой украинского МИД Андреем Сибигой в Баку, передает ТАСС.
Как сообщила пресс-служба Алиева, Сибига «выразил благодарность за оказанную Украине гуманитарную поддержку, отметив значимость проектов, реализуемых при содействии Азербайджана».
«Глава государства в свою очередь подчеркнул, что гуманитарная помощь Украине со стороны Азербайджана будет продолжена», - говорится в заявлении.
В ходе встречи также было отмечено, что Азербайджан и Украина неизменно поддерживают территориальную целостность и суверенитет друг друга, добавили в пресс-службе.
«Стороны обсудили перспективы сотрудничества в сферах энергетики, возобновляемых источников энергии, транспорта, торговли и сельского хозяйства», - отмечается в сообщении.