Իրանի բանակի հրամանատար, գեներալ-մայոր Աբդոլռահիմ Մուսավին հայտարարել է, որ Իսլամական Հանրապետությունը ինչպես նախորդ «Ճշմարիտ խոստում» գործողությունների ժամանակ լիովին պատրաստ է հարվածել Իսրայելին, եթե վերջինս որևէ անխոհեմ գործողության դիմի, հաղորդում է Mehr գործակալությունը։
Մուսավին ընդգծել է, որ երկիրը լիովին պատրաստ է վճռական հարված հասցնելու, եթե Իսրայելը ևս մեկ սխալ թույլ տա։
Նման կերպ է արձագանքել Իրանի բանակի հրամանատարն իսրայելցի պաշտոնյաների հռետորաբանությանը՝ երկուշաբթի անցկացված ճեպազրույցի ժամանակ։
«Սիոնիստական ​​ռեժիմը չափազանց թույլ է Իրանի մեծությանը վնասելու համար։ Միևնույն ժամանակ, Իսլամական Հանրապետության իշխանությունը կարող է լուրջ խնդիրներ առաջացնել Իսրայելի և նրա կողմնակիցների համար։ Հենց նրանց պաշտոնյաներն անգամ գիտակցում են, որ չեն կարող դիմակայել նման մարտահրավերներին։ Բայց քանի որ ներկայիս կառավարիչները հիմար մանկասպաններ են, ցանկացած վրիպում հնարավոր է։ Եթե նրանք շտապում են ստանալ հերթական «Ճշմարիտ խոստում», մենք լիովին պատրաստ ենք համապատասխան հարված հասցնել», -հավելել է իրանցի գեներալը։

Командующий армией Ирана, генерал-майор Абдолрахим Мусави заявил, что Исламская Республика полностью готова нанести удар по Израилю, как и в предыдущих операциях «Истинное обещание», в случае каких-либо неразумных действий Израиля, сообщает Mehr.
Мусави подчеркнул, что страна полностью готова нанести решающий удар, если Израиль совершит еще одну ошибку.
Так командующий армией Ирана, отреагировал на риторику израильских официальных лиц во время брифинга в понедельник.
«Сионистский режим слишком слаб, чтобы нанести ущерб величию Ирана. Между тем, мощь Исламской Республики может представлять серьезные проблемы для Израиля и его сторонников. Даже их собственные официальные лица понимают, что они не смогут противостоять таким вызовам. Но поскольку нынешние правители - глупые убийцы детей, возможна любая оплошность. Если они торопятся получить еще одно «Истинное обещание», мы полностью готовы нанести соответствующий удар», - добавил он.
В прошлом году Иран предпринял атаки на территорию Израиля в ответ на аналогичные действия Тель-Авива.Операции, проведенные с использованием сотен баллистических ракет и беспилотных летательных аппаратов, продемонстрировали способность Ирана наносить удары по чувствительным израильским военным и разведывательным объектам с хирургической точностью, заявили в Тегеране. Иранские официальные лица подчеркнули, что страна задействовала лишь часть своей огневой мощи во время двойного ответного удара.