Ռուսաստանի ամենահարուստ գործարարների կարողությունը տարեսկզբից ավելացել է 22,547 մլրդ դոլարով, նշվել է Bloomberg գործակալության հրապարակած «Միլիարդատերերի ինդեքսում» (Bloomberg Billionaires Index), որը հաշվարկվում է, մասնավորապես, ընկերությունների բաժնետոմսերի արժեքի հիման վրա։
Bloomberg Billionaires Index-ի տվյալներով՝ «Նորնիկելի» նախագահ Վլադիմիր Պոտանինը տարեսկզբից վաստակել է 3,82 մլրդ դոլար, նրա կարողությունը կազմում է 31,7 մլրդ դոլար, իսկ Ռուսաստանի երկաթի հանքաքար արտադրող խոշորագույն «Մետալոինվեստ»-ի բաժնետեր Ալիշեր Ուսմանովի կարողությունը աճել է 3,7 մլրդ դոլարով՝ կազմելով 16,9 մլրդ դոլար:
Ամենամեծ վնասը կրել է ռուս գործարար եւ «Մոնակո» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատեր Դմիտրի Ռիբոլովլեւը, նրա կարողությունը նվազել է 1,77 մլրդ դոլարով՝ հասնելով 9,21 մլրդ դոլարի։
2012թ. մարտից գործակալությունը հրապարակում է Bloomberg Billionaires Index-ը, որը ներառում է տեղեկատվություն մոլորակի 500 ամենահարուստ մարդկանց կարողության մասին։

The wealth of the richest businessmen in Russia has increased by $22.547 billion since the beginning of the year, according to the Bloomberg Billionaires Index, which is calculated, in particular, based on the value of companies' shares.
As per the aforesaid index, Vladimir Potanin, the president of Nornickel company, has gained $3.82 billion since the beginning of the year, and he is currently worth $31.7 billion.
Alisher Usmanov, a shareholder of Russia's largest iron ore producer Metalloinvest, has increased his wealth by $3.7 billion—to $16.9 billion.
But the one who has lost the most was Russian businessman and owner of Monaco football club Dmitry Rybolovlev, whose wealth fell by $1.77 billion—to $9.21 billion.