Իսրայելի հարձակման նպատակն էր հարվածել Իրանի միջուկային և ռազմական օբյեկտներին: Գործողությունը կշարունակվի այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է: Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն իր ելույթում։
Իսրայելի վարչապետի խոսքով՝ գործողության նպատակն է հարվածել Իրանի միջուկային ենթակառուցվածքներին, բալիստիկ հրթիռների գործարաններին և ռազմական ներուժին:
Նեթանյահուն շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին «նրա անսասան դիրքորոշման համար»: «Նա բազմիցս հստակեցրել է. Իրանին երբեք չպետք է թույլ տրվի ձեռք բերել միջուկային զենք», - ասել է նա:
Անմիջապես դիմելով Իրանի ժողովրդին՝ Նեթանյահուն ասել է. «Մենք ձեզ չենք ատում: Դուք մեր թշնամին չեք: Մենք ունենք ընդհանուր թշնամի՝ բռնակալական ռեժիմը, որը ոտնակոխ է անում ձեզ»:
Իսրայելի վարչապետը նաև ընդգծել է, որ Իրանի դեմ գործողությունը կշարունակվի այնքան ժամանակ, որքան անհրաժեշտ է: Իսրայելի պաշտպանության բանակը նախկինում հայտարարել էր, որ սա գործողության միայն առաջին փուլն է։ Լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ այն կտևի մի քանի օր։

The objective of the Israeli attack was to hit Iran's nuclear and military facilities. The operation will continue as long as necessary, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu announced in his address.
According to the Israeli PM, the aim of this operation is to hit Iran's nuclear infrastructure, ballistic missile factories, and military potential.
Also, Netanyahu thanked US President Donald Trump for his unwavering position on the matter. Trump has made it clear many times that Iran must never be allowed to obtain nuclear weapons, Netanyahu said.
Addressing the Iranian people directly, Netanyahu said they do not hate them, they are not their enemy, and that they have a common enemy: the “tyrannical regime” that is trampling on them.
The Israeli premier stressed also that the operation against Iran will continue as long as necessary.
The Israel Defense Forces had previously stated that this was only the first phase of the operation.