Առցանց գնումների սիրահարների համար Իդրամը նորից մեծ անակնկալ ունի։ Վերջերս լայն տարածում գտած գնումների առցանց հարթակում՝ Temu-ում արդեն Իդրամ կա։ Այսպես, օրեր առաջ Իդրամի և Թեմուի միջև համագործակցության պայմանագիր է կնքվել, որն Իդրամի օգտատերերին հնարավորություն կտա իրականացնել անվտանգ վճարումներ առցանց գնումների ամենամեծ հարթակներից մեկում՝ Temu-ում կատարված գնումների համար։
Իդրամ ընկերության Առանցքային գործընկերների և թվային վճարումների նախագծերի մենեջեր Դավիթ Հարությունյանի խոսքով՝ Temu-ում Իդրամով վճարումներն արդեն հասանելի են բոլոր օգտատերերի համար։ Վճարելու գործընթացն էլ, ինչպես միշտ, շատ պարզ է, ինչպես ամեն բան Իդրամի հետ։ Մասնավորապես՝ Temu-ում Իդրամով վճարելու համար անհրաժեշտ է ապրանքներն ավելացնել զամբյուղում, անցել վճարման էջ, վճարման եղանակներից ընտրել Իդրամը և վերջ․ մի քանի հպում և վճարումը կատարված է։
Ի դեպ, վճարել հնարավոր է նաև Rocket Line-ով՝ պատվիրել ցանկալի ապրանքը նույն պահին, իսկ վճարումը հետաձգել մինչև 60 ամսով։
Իդրամի կոմերցիոն տնօրեն Գրիգորի Յոլյանի խոսքով՝ նպատակ ունեն ներկայացված լինել հնարավորինս շատ առևտրային կետերում, և Իդրամի օգտատերերի թե՛ առցանց, թե՛ ֆիզիկական գործարքները դարձնել առավել հարմարավետ ու անվտանգ։ Ի դեպ՝ այժմ Իդրամ QR-ով վճարել հնարավոր է 24․000 վաճառակետերում՝ կատարելով անհպում, անկանխիկ ու անվտանգ գործարքներ, ինչպես նաև 1000-ից ավելի առցանց խանութների կայքերում։
Կատարելով Ձեր բոլոր գործարքները Իդրամով՝ Դուք միաժամանակ կդառնաք «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության բարի կամքի դեսպանը։ Հիշեցնենք, որ Idram&IDBank հավելվածով, banking.idram.am և IDBanking.am առցանց հարթակով, ինչպես նաև ընկերությունների տերմինալներով կատարված յուրաքանչյուր վճարման դիմաց Իդրամն ու IDBank-ն իրենց միջոցներից մեկ դրամ են ուղղում բարի գործերին։

Idram has another exciting surprise for online shopping enthusiasts. Idram is now available on Temu, a widely popular online shopping platform. Recently, a cooperation agreement was signed between Idram and Temu, enabling Idram users to make secure payments on one of the largest online shopping platforms, Temu.
According to David Harutyunyan, Idram’s Key Partners and Digital Payments Project Manager, payments via Idram on Temu are already accessible to all users. The payment process remains very straightforward, as always with Idram. Specifically, to pay with Idram on Temu, simply add the items to your cart, proceed to checkout, select Idram from the payment options, and that’s it—just a few taps, and your payment is complete.
Moreover, payments can also be made using Rocket Line, allowing users to order their desired products immediately and defer payment for up to 60 months.
According to Grigor Yolyan, Commercial Director of Idram, the goal is to be available in as many retail points as possible, making transactions, both online and physical, more convenient and secure for Idram users. By the way, payments using Idram QR are currently available at 24,000 retail points, allowing contactless, cashless, and secure transactions, as well as on more than 1,000 online store websites.
By making all your transactions through Idram, you simultaneously become a goodwill ambassador of the "Power of One Dram" initiative. As a reminder, for every payment made through the Idram&IDBank app, banking.idram.am, IDBanking.am online platforms, or company terminals, Idram and IDBank allocate one dram from their funds towards charitable causes.