Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության հանձնաժողովի ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ Հայաստանը Իրանի հարևանն ու ռազմավարական գործընկերն է, և Իրանը միշտ լավագույն հարաբերություններն է ունեցել Հայաստանի հետ, որը ծառայում է որպես երկրի կապող օղակ դեպի Եվրոպա, գրում է Sepah Pasdaran-ի թելեգրամյան ալիքը։
«Այդ միջանցքի ստեղծումը հակասում է մեր ազգային շահերին։ Մենք տեսնում ենք սիոնիստական գործունեություն և նեոօսմանյան հավակնություններ տարածաշրջանում։
«Այդ հարցում Հայաստանի կառավարության և մեր դիրքորոշումը համընկնում է», - քաղաքական գործչի խոսքերն է մեջբերում ալիքը։

A representative of the Iranian Parliament's National Security Committee has stated that Armenia is Iran's neighbor and strategic partner, and that Iran has always had the best relations with Armenia, which serves as a link between the country and Europe, according to the Telegram channel Sepah Pasdaran.
“The creation of this corridor is contrary to our national interests. We see the activity of the Zionists and the claims of neo-Ottomanism in the region.
The position of the Armenian government and ours on this issue coincide,” the channel quoted the politician as saying.