Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր` հունվարի 19-ին, երկամսյա կալանքի որոշում է կայացրել «Բանգլադեշցի Համո» մականունով հայտնի 48-ամյա Աշոտ Ավետիսյանի նկատմամբ: Դատարանը բավարարել է նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու` Արաբկիրի քննչական բաժնի քննիչի միջնորդությունը: Ավետիսյանի նկատմամբ առաջադրվել է մեղադրանք ՀՀ քր.օր.-ի 258 հոդվածի 3-րդ մասի 4-րդ կետի հատկանիշներով (խուլիգանություն):
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, ոստիկանության ծառայողները հունվարի 18-ին, խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով Երեւանի Արծրունիի փողոցից Արաբկիրի բաժին բերման են ենթարկել 48-ամյա Աշոտ Ավետիսյանին: Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 00.15-ին, 1981 թ. ծնված Գարիկ Նազարյանը Կոմիտասի պողոտայի եւ Գրիբոյեդովի փողոցի խաչմերուկում «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենայով բախվել է առջեւում կայանված «ԲՄՎ X-6» մակնիշի 08 ՕՍ 888 համարանիշի ավտոմեքենային, որի ղեկին եղել է «Բանգլադեշցի Համոն»: Նա իջնելով մեքենայից` սեռական բնույթի հայհոյանքներ է տվել Գարիկ Ն.-ին, ծեծի ենթարկել նրան ու պատճառել է վնասվածքներ:
Հիշեցնենք, որ «Բանգլադեշցի Համո» մականունով Աշոտ Ավետիսյանը հանրությանը հայտնի դարձավ, երբ 2004-ի ապրիլի 5-ին, այն ժամանակ ընդդիմադիր «Ազգային միաբանություն» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ, «Նաիրի» կինոթատրոնի մոտ մի խումբ սափրագլուխների հետ ձվեր էր նետել Արտաշես Գեղամյանի վրա, նաեւ ջարդել դա նկարահանող լրագրողների ֆոտո եւ տեսախցիկները, նաեւ բռնություն գործադրել լրագրողների նկատմամբ: Նա մասնակցել է նաեւ «Տեցի կրուգի» հայտնի «ռազբորկային», իսկ 2010-ին մահացու ելքով վրաերթի էր ենթարկել մի քաղաքացու եւ փախել:

Суд общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун 19 января вынес решение о двухмесячном аресте в отношении 48-летнего Ашота Аветисяна, более известного как «Амо Бангладешский». Мужчине предъявлено обвинение по признакам 4 пункта ч. 3 ст. №258 УК Армении (хулиганство).
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, сотрудники полиции Армении 18 января по подозрению в хулиганстве задержали на улице Арцруни в Ереване и доставили в отделение 48-летнего Ашота Аветисяна, более известного как «Амо Бангладешский».
Выяснилось, что в тот же день в 00:15 Гарик Н. 1981 года рождения на перекрестке проспекта Комитаса и улицы Грибоедова на автомобиле «ВАЗ-2107» столкнулся с BMW X6, за рулем которого и находился упомянутый «Амо Бангладешский».
Ашот Аветисян вышел из машины, разразился в адрес Гарика Н. бранью, избил его и нанес телесные повреждения. Была назначена судмедэкспертиза, возбуждено уголовное дело. Ашот Аветисян задержан.
Напомним, что «Амо Бангладешский» стал известен общественности после того, как 5 апреля 2004 года во время митинга оппозиционной партии «Национальное единение» возле кинотеатра «Наири» вместе с группой бритоголовых забросал яйцами Арташеса Гегамяна, а также разбил фото- и видеокамеры журналистов, снимавших это. В отношении репортеров было применено насилие.
Он также принимал участие в знаменитой разборке на «Круге ТЭЦ», а в 2010 году сбил насмерть человека и сбежал.