ԱՄՆ Կանզաս սիթիի աճուրդում 210 հազ. դոլարով վաճառվել են սիրահար- ավազակներ Բոնի Փարկերին եւ Քլայդ Բերոուին պատկանող զենքերը:
Ինչպես փոխանցում է NEWSru.com-ը, «Թոմփսոն» ինքաձիգի եւ «Վինչեսթր» հրացանի գնորդը ցանկացել է անհայտ մնալ: Ինքնաձիգը վաճառվել է 130հազ., հրացանը` 80 հազ. դոլարով:
Զենքը ոստիկանությանը մնացել էր որպես ռազմավար 1933թ-ին, երբ նրանք հետապնդել էին Բոնին եւ Քլայդին: Փոխհրաձգության ժամանակ երկու ոստիկան էր զոհվել, իսկ գանգստերները, թողնելով ծանր ինքնաձն ու հրացանը, փախել էին, հիշեցնում է ВВС-ին:

На аукционе в Канзас-Сити, США, за $210 тыс. было продано оружие, некогда принадлежавшее американским бандитам-любовникам Бонни Паркер и Клайду Бэрроу.
Как передает NEWSru.com, обладателем автомата Томпсона и дробовика системы «Винчестер» стал покупатель, не пожелавший раскрыть свое имя. Пистолет-пулемет продан за $130 тыс.долларов, винтовка - за 80 тыс., сообщает «Интерфакс».
Оружие досталось полиции в качестве трофея в 1933 году, в результате рейда на квартиру, где скрывались Бонни и Клайд. В перестрелке погибли двое стражей порядка, гангстеры скрылись, бросив тяжелый автомат и дробовик, напоминает ВВС.