Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր` հունվարի 24-ին, այցելել է Ստեփանակերտի օդանավակայան, տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքների ընթացքին եւ անցկացրել խորհրդակցություն օդանավակայանի վերագործարկման հետ կապված հարցերի շուրջ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ 2011 թվականին կատարած աշխատանքների մասին զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Դմիտրի Ադբաշյանը, վարչության եւ օդանավակայանի պատասխանատու աշխատակիցները:
Բակո Սահակյանը գոհունակություն է հայտնել իրականացված աշխատանքների կապակցությամբ եւ հավելել, որ այս տեմպերը ու որակը պետք է պահպանվի այսուհետ եւս: Նախագահը նշել է, որ օդանավակայանը մեր հանրապետության ռազմավարական կարեւորագույն նշանակություն ունեցող օբյեկտներից է, որի վերագործարկումը մեծապես կնպաստի երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ բոլոր աշխատանքները պետք է իրականացվեն անթերի եւ սահմանված ժամկետներում:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян  24 января посетил аэропорт Степанакерта, на месте ознакомился с ходом проводимых работ и провел совещание по вопросам введения аэропорта в эксплуатацию.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе президента НКР, о проделанной в 2011 году работе с докладами выступили начальник гражданской авиации Дмитрий Атбашьян, ответственные сотрудники управления и аэропорта.
Бако Саакян выразил удовлетворение проделанной работой и добавил, что достигнутые темпы и качество должны сохраняться и впредь.
Президент отметил, что аэропорт является одним из важнейших стратегических  объектов Карабаха, возобновление работы которого окажет существенное влияние на социально-экономическое развитие страны. Глава государства подчеркнул, что все работы должны осуществляться безукоризненно и в установленные сроки.