Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր` հունվարի 24-ին, այցելել է Ստեփանակերտի օդանավակայան, տեղում ծանոթացել իրականացվող աշխատանքների ընթացքին եւ անցկացրել խորհրդակցություն օդանավակայանի վերագործարկման հետ կապված հարցերի շուրջ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ 2011 թվականին կատարած աշխատանքների մասին զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Դմիտրի Ադբաշյանը, վարչության եւ օդանավակայանի պատասխանատու աշխատակիցները:
Բակո Սահակյանը գոհունակություն է հայտնել իրականացված աշխատանքների կապակցությամբ եւ հավելել, որ այս տեմպերը ու որակը պետք է պահպանվի այսուհետ եւս: Նախագահը նշել է, որ օդանավակայանը մեր հանրապետության ռազմավարական կարեւորագույն նշանակություն ունեցող օբյեկտներից է, որի վերագործարկումը մեծապես կնպաստի երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ բոլոր աշխատանքները պետք է իրականացվեն անթերի եւ սահմանված ժամկետներում:

STEPANAKERT.- President of Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan visited the Stepanakert airport to get familiar with the ongoing work and convene working consultation to discuss the issues related to putting the airport into operation.
Head of the NKR Civil Aviation Head Department Dmitriy Adbashyan, representatives of the airport staff delivered corresponding reports. Bako Sahakyan expressed satisfaction with the carried out activities.
The President mentioned that the airport is a strategic facility of paramount importance for the Republic and putting it into operation will have a positive impact on the country’s socio-economic development.