ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը սեպտեմբերի 24-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ իրավապահ համակարգը չի կարող աշխատել, քանի որ այնտեղ նշանակվել են պրոֆեսիոնալիզմից հեռու մարդիկ։
«Մարդիկ կարծում են, որ կարելի է անպատիժ կերպով սպանություն գործել։ Այս սպանությունը (Փարաքար համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանի-խմբ․) քաղաքական բնույթ ունի։
Չեմ բացառում, որ կա որոշում՝ ամեն գնով կանխել «Քաղաքացիական պայմանագիր» և «Հանրապետական» կուսակցությունների պարտությունները տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում։
Այս միջադեպը ազդեցություն կունենա Էջմիածնի ընտրությունների վրա։
«Հավանաբար, ձերբակալությունները (նկատի ունի ընդդիմության անդամներին – խմբ.) չեն օգնում, անհրաժեշտ են ավելի «կոշտ միջոցներ»», - հավելել է Բագրատյանը։
Հիշեցնենք, որ գիշերը իր տան բակում սպանվել է Փարաքար համայնքի ընդդիմադիր ղեկավար, 42-ամյա Վալոդյա Գրիգորյանը։ Նա Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հիմնադրած «Ապրելու երկիր» կուսակցության անդամ էր։ 2021-2025 թվականներին Գրիգորյանը եղել է «Ապրելու երկիր» կուսակցության խմբակցության ղեկավարը՝ Փարաքարի ավագանու կազմում։
Հիշեցնենք, որ այս տարվա մարտի 30-ին Վալոդյա Գրիգորյանը, որպես ընդդիմադիր թեկնածու է հանդես եկել Արմավիրի մարզի Փարաքար խոշորացված համայնքում կայացած տեղական ընտրություններում, որում ջախջախիչ հաղթանակ է տարել իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության հանդեպ։

Правоохранительная система не может работать, туда назначили далеких от профессионализма людей. Об этом в беседе с журналистами 24 сентября заявил бывший премьер-министр Армении Грант Багратян.
«Люди думают, что можно безнаказанно убивать. Это убийство (главы общины Паракар Володи Григоряна – ред.) носит политический характер.
Не исключаю, что есть решение о том, чтобы любой ценой прекратить поражения партий «Гражданский договор» и «Республика» на выборах в органы местного самоуправления.
Это инцидент окажет влияние на выборы в Эчмиадзине.
Наверное, аресты (имеет в виду оппозиционеров – ред.) не помогают, нужны более «жесткие меры»», - добавил Багратян.
Отметим, что ночью во дворе своего дома был убит оппозиционный глава общины Паракар Володя Григорян, которому было 42 года. Он был членом партии «Страна для жизни», основанной экс-госминистром Нагорного Карабаха Рубеном Варданяном. В 2021-2025 годах Григорян был руководителем фракции партии «Страна для жизни» в Совете старейшин Паракара.