Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` հունվարի 27-ին, ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի տեղակալ Էրիկ Ռուբինին եւ քննարկել հայ-ամերիկյան հարաբերություններին, տարածաշրջանային խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանն ընդգծվել է տնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման կարեւորությունը հատկապես բարձր տեխնոլոգիաների եւ էներգետիկայի ոլորտներում:
«Մենք ցանկանում ենք բոլոր ոլորտներում շարունակաբար ընդլայնել հայ-ամերիկյան հարաբերությունները»,-ասել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
«Այժմ, երբ մենք նշում ենք Հայաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակը, ուզում եմ վստահեցնել, որ Միացյալ նահանգների եւ նրա ժողովրդի հանձնառությունը Հայաստանի անկախության, բարեկեցության եւ հաջողության նկատմամբ մնում է նույն բարձր մակարդակի վրա, ինչպիսին եղել է»,-ասել է Էրիկ Ռուբինը:

Президент Армении Серж Саргсян принял заместителя помощника госсекретаря США Эрика Рубина. Собеседники обсудили вопросы армяно-американских отношений, региональные задачи.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе президента Армении, участники встречи подчеркнули важность расширения экономических связей, в особенности в высоких технологиях и энергетике.
«Мы желаем постоянно расширять армяно-американские взаимоотношения во всех сферах», - заявил глава государства.
«Сейчас, когда мы отмечаем 20-летие установления дипломатических отношений между Арменией и США, хочу заверить, что намерение США и народа Соединенных Штатов о поддержке независимости, благополучия и успеха Армении остается на прежнем высоком уровне»,- заявил Э. Рубин.