Վրաստանի ադրբեջանցիները պահանջում են, որ «Էթնիկ փոքրամասնությունների լեզու» առարկան հանվի ուսումնական ծրագրից և փոխարինվի «Ադրբեջանական լեզու և գրականություն» առարկայով, հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Հաղորդվում է, որ եթե խնդրագիրը հավաքի անհրաժեշտ թվով ստորագրություններ, այն կհասցեագրվի Վրաստանի կրթության, գիտության և երիտասարդության նախարար Գիվի Միկանաձեին։
Խնդրագրի հեղինակը՝ «Maarif» » կազմակերպության ղեկավար Այգուլ Իսաևան, հայտարարել է, որ Վրաստանի կրթության, գիտության և երիտասարդության նախարարության՝ «Ադրբեջանական լեզու և գրականություն» առարկան «Էթնիկ փոքրամասնությունների լեզու» տերմինով փոխարինելու առաջարկն անընդունելի է և, իբր, հակասում է ադրբեջանցիների կրթության իրավունքին։

Азербайджанцы Грузии требуют исключить из учебной программы предмет «Язык этнических меньшинств» и вместо него включить «Азербайджанский язык и литература», сообщают азербайджанские СМИ.
Сообщается, что петиция в случае сбора необходимого количества подписей будет адресована министру образования, науки и молодежи Грузии Гиви Миканадзе.
Автор петиции, руководитель организации «Maarif» Айгюль Исаева, заявила, что замена названия предмета «Азербайджанский язык и литература» на термин «язык этнических меньшинств», предложенная Министерством образования, науки и молодежи Грузии, неприемлема и якобы противоречит праву азербайджанцев на образование.