Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում hունվարի 30-ին տեղի է ունեցել ԱԻՆ ղեկավար կազմի ամենշաբաթյա խորհրդակցությունը, որը վարել է ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը։
Գերատեսչության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ խորհրդակցության ժամանակ հատուկ ուշադրություն դարձվեց սեյսմիկ դիտացանցի արդիականացման խնդիրներին։
Նախարար Երիցյանը ուշադրություն է հրավիրել ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայում կրթության որակի բարելավման խնդիրներին, նշվել է, որ Ակադեմիայի դասախոսական կազմն անհրաժեշտ է համալրել հանրապետության լավագույն գիտնական դասախոսներով։ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում աշխատանքի ընդունելիս առաջնահերթությունը կտրվի Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիան ավարտածներին։
ԱԻ նախարարը հանձնարարել է պլանավորել եւ դեսպանատներում ու հյուրանոցներում անցկացնել ուսումնավարժություններ եւ ուսուցողական դասընթացներ։
Փետրվարի 10-ին տեղի կունենա ԱԻՆ Կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում կամփոփվեն 2011 թ. ԱԻՆ-ի կատարած աշխատանքները։

30 января в министерстве по чрезвычайным ситуациям Армении состоялось еженедельное совещание руководящего состава МЧС, которое прошло под председательством министра Армена Ерицяна.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, во время совещания особое внимание было уделено проблемам модернизации сети сейсмических наблюдательных пунктов. Министр коснулся проблем улучшения качества образования в Государственной академии кризисного управления МЧС. В частности, преподавательский состав академии необходимо пополнить лучшими учеными-преподавателями республики. При приеме на работу в МЧС приоритет будет отдаваться выпускникам Государственной академии кризисного управления. Министр поручил составить план и провести ряд учебных тренировок и курсов.
10 февраля в министерстве по чрезвычайным ситуациям состоится заседание коллегии МЧС, в ходе которого будет подытожена работа министерства за 2011г.