ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը նոյեմբերի 13-16-ը աշխատանքային այցով լինելու է Հնդկաստանի Հանրապետությունում։ Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Այսօր նա մասնակցել է Հնդկաստան-Եվրոպա բիզնեսի և կայունության համաժողովի նախարարական պլենար նստաշրջանին և հանդես եկել ողջույնի խոսքով։
Նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրն ու խոշոր ծրագրերը, ներառյալ Գյումրու «չոր նավահանգիստը»։
«Հայաստանի աշխարհագրական դիրքը հնարավորություն է տալիս դառնալ տնտեսական, մշակութային և լոգիստիկ կամուրջ Եվրոպայի և Ասիայի միջև։ Այս առումով Հայաստանը կարող է միավորել Հնդկաստանի դինամիկ տնտեսությունը Եվրոպայի առաջադեմ շուկաների հետ՝ հանդես գալով որպես իդեալական հաբ առևտրի, արտադրության և տեխնոլոգիական համագործակցության համար»,- նշել է Գևորգ Պապոյանը։
Նախարարն անդրադարձել է նաև TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնություններին՝ շեշտելով դրանց կարևորությունը տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցության և երկարաժամկետ խաղաղության համար։

Armenia’s Minister of Economy Gevorg Papoyan will be on a working visit to India from Thursday to Sunday, Armenian News-NEWS.am has learned from the Ministry of Economy of Armenia.
Today Papoyan participated in and delivered welcoming remarks at the ministerial plenary session of the India Europe Business and Sustainability Conclave.
In his remarks, the economy minister presented Armenia’s investment environment and major projects, including the dry port in Gyumri.
Armenia’s geographical location enables it to become an economic, cultural, and logistical bridge between Europe and Asia. In this regard, Armenia can connect India’s dynamic economy with Europe’s advanced markets, serving as an ideal hub for trade, production, and technological cooperation, Papoyan noted.
The economy minister reflected also on the TRIPP and Armenia’s “Crossroads of Peace” projects, and emphasized their importance for regional economic cooperation and long-term peace.