Աստանայում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ղազախստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Օլժաս Բեկտենովի հանդիպումը:
Վերջինս ողջունել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնական այցը և նշել, որ այն կարևոր նշանակություն ունի երկու երկրների հարաբերությունների հետագա զարգացման համար: Օլժաս Բեկտենովը վստահություն է հայտնել, որ ՀՀ վարչապետի և Ղազախստանի նախագահի արդյունավետ բանակցություններից հետո իր գլխավորած Կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը, որպեսզի ձեռք բերված պայմանավորվածությունները հաջողությամբ կյանքի կոչվեն: Օլժաս Բեկտենովը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ Ղազախստանի ամենաբարձր պարգևին արժանանալու համար և հավելել, որ դա ընդգծում է Հայաստանի՝ Ղազախստանի համար հուսալի գործընկեր լինելու փաստը:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար և նշել, որ իր համար մեծ պատիվ է արժանանալ Ղազախստանի բարձրագույն պարգևին: Վարչապետը շեշտել է անձամբ Օլժաս Բեկտենովի հետ հաստատված ամուր գործընկերությունը և շնորհակալություն հայտնել երկու երկրների միջև տնտեսական կապերի խորացմանը նպաստելու համար:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև առկա է առևտրատնտեսական փոխգործակցության մեծ ներուժ և հույս հայտնել, որ տրանսպորտային նոր հնարավորությունները նոր ազդակ կհաղորդեն դրա արդյունավետ իրացմանը:
Հաջորդիվ զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ոլորտներում հարաբերությունների զարգացմանը և երկկողմ օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր:

A meeting between the prime ministers of Armenia and Kazakhstan, Nikol Pashinyan and Olzhas Bektenov, took place in Kazakh capital Astana.
Bektenov welcomed the official visit of the Armenian premier, and noted that it has significant importance for the further development of relations between the two countries. He expressed confidence that following the effective negotiations between the Armenian PM and the Kazakh president, his government will make every effort to successfully implement the agreements reached. Also, Bektenov congratulated Pashinyan on receiving Kazakhstan’s highest award, and added that this underscores Armenia’s status as a reliable partner for Kazakhstan.
In turn, Nikol Pashinyan thanked him for the congratulations, and said it is a great honor for him to receive Kazakhstan’s highest award. The Armenian premier emphasized his strong personal partnership established with Bektenov, and expressed gratitude for contributing to the deepening of economic ties between the two countries.
Nikol Pashinyan noted that there is significant potential for trade and economic cooperation between Armenia and Kazakhstan, and expressed hope that new transport opportunities will provide a fresh stimulus for its effective implementation.
The interlocutors then discussed the development of relations in various domains and a number of matters related to the bilateral agenda.