Առաջիկա հինգ օրերին հանրապետության տարածքում սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ։ Այս մասին հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
«Հարգելի քաղաքացիներ, վստահ ենք՝ շատերդ լսած կլինեք տարածված ժողովրդական խոսքը․ «Այս քամին ձյան տեղ է անում»։ Շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հայտնում է, որ այդքան էլ այդպես չէ և առաջիկա հինգ օրերին հանրապետության տարածքում սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ։
Ինչ վերաբերում է քամուն, ապա ժամը 18:00-ից հետո քամու արագությունը զգալիորեն կնվազի և չի խանգարի այսօր Հանրապետության հրապարակում նախատեսված կարևոր իրադարձությանը՝ գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման հանդիսավոր արարողությանը։ Մաղթում ենք բոլորին հաճելի և տոնական երեկո»,-նշել է նա։

В ближайшие пять дней на территории Армении ожидается погода преимущественно без осадков. Об этом сообщает директор Центра гидрометеорологии и мониторинга Левон Азизян.
«Уважаемые граждане, мы уверены, что многие из вас слышали популярную поговорку: «Этот ветер приносит снег». ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Министерства окружающей среды сообщает, что это не так, и в ближайшие пять дней на территории республики ожидается погода преимущественно без осадков.
Что касается ветра, после 18:00 его скорость значительно снизится и не помешает важному мероприятию, запланированному на сегодня на площади Республики, — торжественному зажжению главной новогодней ёлки. Желаем всем приятного и праздничного вечера», - отметил он․